Geriausi moto šalmai

Author:

10 geriausių motociklininkų šalmų 

Kai kitą kartą važiuosite, tai gali būti svarbiausia kelionė jūsų gyvenime. Juk nedaug kas išlaisvina labiau nei atviras kelias. Tačiau kartu su laisve ateina ir rizika – rizika susižeisti, rizika žūti ir rizika atsidurti “YouTube”. Šiame straipsnyje aptarsime, ko ieškoti šalme, ir kai kuriuos geriausius pasirinkimus, kuriuos šiuo metu galite rasti. Rasti tinkamą šalmą gali būti sudėtinga, nes rinkoje yra labai daug skirtingų šalmų. Geriausi moto šalmai. Todėl parengėme šį naudingą vadovą, kuris padės jums priimti pagrįstą sprendimą perkant šalmą:

Geriausi moto šalmai

Ko ieškoti perkant motociklininko šalmą?

Pradėsime nuo saugumo. Pagrindinė šalmo paskirtis – užtikrinti jūsų saugumą. Tai galima padaryti keliais būdais, tačiau svarbu žinoti, kokie jie yra, kad galėtumėte išsirinkti jums tinkamą šalmą. Pirmiausia pažvelkime į apsaugą nuo smūgių. Kai šalmas atsitrenkia į objektą, susidūrimo energija sugeriama. Tai sumažina į galvą perduodamos jėgos kiekį ir sužeidimo tikimybę. Taigi geras šalmas turėtų gerai valdyti smūgį. Toliau pažvelkime į skvarbą. Tai šalmo gebėjimas apsaugoti jus nuo įsiskverbimo traumų. Norite, kad šalmas būtų pakankamai tvirtas, kad neleistų tokiems dalykams, kaip kelio nuolaužos, prasiskverbti pro jūsų galvą. Galiausiai pažvelkime į paskutinę saugos savybę – atsparumą ugniai. Daugelis naujų šalmų gaminami iš ugniai atsparių medžiagų. Tai gali būti tikras išsigelbėjimas avarijos atveju. Sumažėja tikimybė, kad po avarijos jūsų galva užsidegs, o tai gali būti nepaprastai pavojinga.

Geriausi moto šalmai

DOT ir ne DOT motociklininkų šalmai

Kitas dalykas, kurį reikia žinoti, yra skirtumas tarp DOT ir ne DOT šalmų. DOT reiškia Transporto departamentą ir yra oficialus saugos standartas JAV. DOT patvirtintas šalmas atitinka tam tikrus saugos reikalavimus, įskaitant smūgio sugėrimo ir atsparumo prasiskverbimui reikalavimus. Kita vertus, ne DOT šalmas nėra patvirtintas Transporto departamento. DOT patvirtinti šalmai paprastai yra brangesni už DOT nepatvirtintus šalmus. Taip yra todėl, kad jiems reikia atlikti griežtesnius bandymus ir atitikti aukštesnius saugos standartus. DOT nepatvirtinti šalmai paprastai yra pigesni ir dažnai naudojami kaip pradinio lygio šalmai naujiems motociklininkams arba tiems, kurie tiesiog nori nebrangaus šalmo. Geriausi moto šalmai. DOT patvirtinti šalmai rinkoje yra mažiau paplitę ir juos gali būti sunku rasti. Visada turėtumėte ieškoti DOT etiketės ant šalmo, kad būtumėte tikri, jog jis atitinka patvirtinto motociklininko šalmo saugos reikalavimus.

Motociklininkų šalmų formos ir dydžiai

Toliau pakalbėkime apie skirtingas motociklininkų šalmų formas ir dydžius. Pirmiausia turime visą veidą dengiančius šalmus. Tai populiariausias šalmų tipas rinkoje, nes jie užtikrina aukščiausio lygio apsaugą. Visą veidą dengiantys šalmai dengia ir galvą, ir veidą, be to, jie turi smakro juostą, kuri padeda išvengti kelio nuolaužų patekimo į veidą. Toliau seka atviro veido šalmai. Jie nėra tokie populiarūs kaip visą veidą dengiantys šalmai, nes nesuteikia tokio pat lygio apsaugos. Atviro veido šalmai neturi smakro juostos ir palieka veidą atvirą elementams. Toliau apžvelkime skirtingus šalmų dydžius ir formas. Norite įsitikinti, kad šalmas jums gerai tinka, ir prieš pirkdami šalmą jį pasimatuokite. Netinkamai prigludęs šalmas gali būti tikrai pavojingas, todėl svarbu įsitikinti, kad jis tinkamai tinka, prieš jį įsigyjant. Netinkamai prigludęs šalmas gali sukelti galvos skausmus, nuovargį, kaklo ir nugaros skausmus, o patekus į avariją – net sužaloti. Netinkamo dydžio ar formos šalmas gali būti pavojingas, nes nesuteiks tokio pat lygio apsaugos.

Motociklininko šalmo medžiagos

Toliau pakalbėkime apie skirtingas medžiagas, iš kurių gaminami motociklininkų šalmai. Pradėkime nuo anglies pluošto šalmų. Tai itin lengvi šalmai, pagaminti iš anglies pluošto. Jie neabejotinai yra brangesni už kitų tipų šalmus, tačiau yra itin lengvi ir labai tvirti. Toliau apžvelkime stiklo pluošto šalmus. Tai dar viena populiari šalmų medžiaga. Jie paprastai yra pigesni už anglies pluošto šalmus ir paprastai taip pat yra šiek tiek sunkesni. Toliau apžvelkime kevlaro šalmus. Tai dar viena populiari motociklininkų šalmų medžiaga. Jie sukurti taip, kad būtų lengvi ir labai stiprūs. Toliau apžvelkime skirtingas šalmų medžiagas. Dauguma šalmų gaminami iš polikarbonato arba ABS plastiko. Tai tikrai tvirtos medžiagos, kurios gerai sugeria smūgį ir sumažina įsiskverbimą. Toliau galite susidurti su šalmais, pagamintais iš anglies pluošto. Tai lengva ir labai tvirta medžiaga, iš kurios pagaminti labai patvarūs šalmai. Galiausiai galite susidurti su kevlaro šalmais. Tai taip pat labai stiprios ir lengvos medžiagos, iš kurių pagaminti puikūs šalmai.

Motociklininkų šalmų savybės

Dabar pakalbėkime apie motociklininkų šalmų savybes. Pirmiausia pakalbėkime apie šalmo formą. Kaip aptarėme anksčiau, yra įvairių šalmų formų ir dydžių. Norite įsitikinti, kad radote šalmą, tinkantį jūsų galvos formai. Toliau pažvelkime į ventiliaciją. Tai šalmo gebėjimas perduoti šilumą nuo galvos. Norite šalmo su gera ventiliacija, kad galva būtų vėsi ir patogi. Toliau pažvelkime į priekinius skydelius. Daugelis šalmų yra su skydeliais, kuriuos galite rinktis iš įvairių tipų. Jei perkate šalmą be skydelio, turėtumėte įsitikinti, kad jis yra tinkamos formos, kad apsaugotų akis nuo vėjo ir purvo. Geriausi moto šalmai. Toliau apžvelkime smakro dirželį. Juostelė smakrui – tai dirželis, kuris eina po smakru ir padeda išlaikyti šalmą ant galvos, jei atsitiktų nelaimingas atsitikimas. Norite įsitikinti, kad smakro dirželis yra patogus, ne per daug įtemptas, bet ir ne per laisvas.

Kaip rasti tinkamą šalmą?

Toliau pakalbėkime apie tai, kaip rasti jums tinkamą šalmą. Pirmiausia svarbu žinoti, kokios formos yra jūsų galva. Norite įsitikinti, kad matuojatės šalmus, kurie yra tinkamos formos jūsų galvai. Tada įsitikinkite, kad šalmas yra tinkamo dydžio. Turėtumėte turėti galimybę atverti burną ir tarp smakro ir smakro dirželio įkišti vieną ar du pirštus. Galiausiai norėtumėte įsitikinti, kad šalmas yra lengvas. Nenorite, kad ant galvos būtų labai sunkus šalmas. Jis greitai jus nuvargins ir apsunkins važiavimą. Galite rasti šiuos reikalavimus atitinkantį ir jums tinkamo stiliaus šalmą. Tik įsitikinkite, kad bandydami šalmą įsitikinsite, kad jis tinkamai tinka.

Papildomi šaltiniai

Dabar, kai žinote, į ką atkreipti dėmesį perkant motociklininko šalmą, laikas pradėti apsipirkimą. Rinkoje yra daug šalmų, tačiau ne visi jie yra vienodi. Įsitikinkite, kad radote šalmą, atitinkantį visus šiame straipsnyje aptartus kriterijus. Rasti tinkamą šalmą gali būti sudėtinga, nes rinkoje yra labai daug skirtingų šalmų. Tačiau, naudodamiesi šiuo naudingu vadovu, galėsite priimti pagrįstą sprendimą pirkdami kitą šalmą. Tikimės, kad šis straipsnis jums buvo naudingas ir esate pasiruošę išvažiuoti į kelią ir tyrinėti pasaulį ant dviejų ratų. Turėdami tinkamą įrangą, galėsite iš tiesų mėgautis šia patirtimi. Geriausi moto šalmai. Tai gali būti labiausiai išlaisvinantis dalykas pasaulyje. Tik įsitikinkite, kad esate pasiruošę ir dėvite tinkamą įrangą.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *