Kaip balsuoti rinkimuose?

Author:

Balsavimas rinkimuose yra esminė pilietiškumo dalis. Nesvarbu, ar gyvenate mieste, ar mažame kaime, daugumai žmonių bent kartą teks balsuoti. Rinkimų dieną reikia ne tik išrinkti savo vietos atstovus, bet ir puoselėti demokratines vertybes, kuriomis remiasi mūsų šalis. Tai taip pat proga įvertinti, kiek veiksminga buvo valdžia, už kurią balsavote. Jei valdančioji partija valdo gerai ir suteikia daugiau galių tiems, kuriems jų labiausiai reikia, ji vėl nusipelno jūsų balso. Jei jie valdo blogai ir išstumia iš valdžios savo oponentus, jų laikas neturėtų būti pratęstas ilgiau nei būtina. Kaip balsuoti rinkimuose? Šiame straipsnyje apžvelgiame, kaip vyksta balsavimas, kodėl jis svarbus ir kaip įsitikinti, kad rinkimų dieną pasinaudosite savo, kaip piliečio, teise.

Kas yra balsavimas?

Balsavimas – tai veiksmas, kuriuo pasirenkama, kas ir kaip bus valdžioje. Tai būdas dalyvauti valdyme. Balsuoti galite, jei esate šalies pilietis, kuris yra pakankamai suaugęs, kad galėtų balsuoti toje šalyje. Daugumoje šalių veikia balsavimo sistema, panaši į tą, pagal kurią galite balsuoti Indijoje. Taip pat galite balsuoti šalyse, kurios yra Sandraugos narės. Kai kuriose šalyse galima balsuoti internetu, kai pasirenkate kandidatą ir pažymite langelį prie jo pavardės. Taip pat galite balsuoti ir už kitą kandidatą.

Kaip balsuoti rinkimuose?
Kaip balsuoti rinkimuose?

Kada vyksta balsavimas?

Skirtingose šalyse balsavimas gali vykti skirtingu laiku. Indijoje turite užsiregistruoti balsuoti likus ne mažiau kaip 30 dienų iki rinkimų. Per 2019 m. rinkimus tai bus 2019 m. gegužės 23 d. Tai reiškia, kad galite užsiregistruoti ir balsuoti 2019 m. gegužės 23 d., tačiau balsuoti turite užsiregistruoti iki 2019 m. gegužės 23 d. Yra įvairių rūšių rinkimų, kurie vyksta skirtingu laiku. Indijoje svarbiausi rinkimai yra visuotiniai rinkimai. Valstijų rinkimai taip pat yra svarbūs, tačiau dažniausiai kalbama apie visuotinius rinkimus. Kiti svarbūs rinkimai yra valstijų rinkimai, kurie vyksta praėjus dvejiems-penkeriems metams po visuotinių rinkimų. Kiti svarbūs rinkimai yra kas dvejus metus vykstantys rinkimai, per kuriuos renkami Lok Sabhos, arba žemųjų parlamento rūmų, nariai.

Kaip užsiregistruoti balsuoti Indijoje?

Užsiregistruoti balsuoti Indijoje nesudėtinga. Galite užsiregistruoti internetu arba atvykti į nurodytą rinkėjų registracijos centrą ir užsiregistruoti balsuoti. Taip pat galite užsiregistruoti balsuoti paštu. Užsiregistravus balsuoti nesuteikiama teisė balsuoti rinkimuose, tačiau rinkimų komisija gali išsiųsti jums balsavimo biuletenį. Kaip balsuoti rinkimuose? Rinkimų dieną turite atvykti į rinkimų apylinkę su registracijos lapelio kopija arba asmens tapatybės kortele ar pasu, kad patvirtintumėte savo tapatybę ir užsiregistruotumėte balsuoti. Registracija balsuoti yra nemokama ir nereikalauja jokių kitų dokumentų, išskyrus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Užsiregistruoti balsuoti galite bet kuriuo metų laiku.

Ką turėtumėte žinoti apie balsavimą

Balsavimas yra asmeninis sprendimas. Jūsų pareiga perskaityti taisykles ir įsitikinti, kad jų laikotės. Balsuodami renkate žmones, kurie tarnaus jums, jūsų šeimai ir bendruomenei. Turite žinoti, kokia skirtinga valdžia Indijoje, priklausomai nuo to, kuri partija yra valdžioje. Jei esate nepatenkinti tuo, kaip vyriausybė valdo jūsų šalį, galite balsuoti už partiją, kuriai nepritariate.

Kaip patikrinti savo balsą rinkimų dieną

Negalite balsuoti už save, todėl negalite balsuoti rinkimų apylinkėje. Vieninteliai žmonės, kurie gali patikrinti jūsų balsą, yra rinkimų pareigūnai. Rinkimų pareigūnai patikrina jūsų tapatybę, paprašo jūsų užpildyti biuletenį, jei nesate užsiregistravęs balsuoti, ir įsitikina, kad teisingai pažymėjote balsavimo biuletenį. Kai balsuojate, pirmiausia turite pažymėti biuletenį. Tai atliekama ant biuletenio uždedant ženklą, atitinkantį vieną iš kandidatų. Po to turite nunešti biuletenį į balsavimo kabiną. Balsavimo biuletenyje yra vieta kandidato vardui pažymėti, eilutė politinės partijos pavadinimui įrašyti ir atskira vieta balsui pažymėti.

Baigiamieji žodžiai

Balsavimas yra labai svarbi demokratijos dalis. Jis leidžia piliečiams pasirinkti, kas jiems atstovaus vyriausybėje, ir nuspręsti, kaip gerai jų vyriausybė atlieka savo darbą. Balsavimas taip pat yra svarbi stipresnės bendruomenės kūrimo dalis. Kalbant apie balsavimą, reikia nepamiršti daugelio dalykų. Kaip balsuoti rinkimuose? Šis straipsnis padės jums įsitikinti, kad turite viską, ko reikia artėjantiems rinkimams. Nepamirškite, kad turite teisę pasirinkti, kas jums atstovaus rinkimų dieną prie balsadėžių. Išnagrinėkite kandidatus ir nuspręskite, ką norite matyti savo šalies valdžios kėdėje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *