Kaip bendrauti su narkomanu?

Author:

Miestuose dažniausiai yra nemažai kamerų, visgi, tai nesustabdo nusikaltėlių nuo nusikaltimų įvykdymų. Kai kurie jų yra visiškai neadekvatūs, apsvaigę, todėl negalvoja nei apie tai, jog kam nors padarys žalą, nei apie pasekmes. Su narkomanais gatvėje geriau nesusidurti. Jie ne tik pavojingi, bet ir sunkiai nuspėjami. Visgi, sutikus narkomaną, reikia žinoti, kaip elgtis. Na, svarbu žinoti tai, jog narkotikų pavartojusį žmogų neretai sudėtinga atpažinti. Jis nebūtinai turi elgtis įtartinai. Pasitaiko, jog jie neišsiskiria iki tol, kol užkalbina. Tai gali būti ne tik apskuręs benamis, bet ir inteligentiškas jaunuolis, kuris nusprendė pabandyti narkotikus. Abu šie variantai pavojingi. Nesvarbu, koks žmogus neapsvaigęs, narkotikai gali stipriai pakeisti žmogaus mąstymą, todėl reikia būti atsargiems. Svarbiausia, nesigilinti į tai, ką sako narkomanas ir nesivelti į konfliktą.

Sutikote narkomaną? Ką daryti? Išlikite ramus. Jeigu įtariate, jog narkomanas gali prie jūsų prieiti ir priekabiauti, iš karto kvieskite pagalbą. Nelaukite, kol šis prieis ir ką nors pavogs. Kuo greičiau iškviesta pagalba, tuo daugiau šansų, jog liksite nenukentėjęs. Kviesti pagalbą tuomet, kai narkomanas yra šalia kiek rizikinga. Tai gali sunervinti narkomaną ir jis gali nors padaryti. Iš karto apsidrausti svarbu. Jeigu narkomanas tiesiog praeis, tuomet galima susisiekti ir atšaukti iškvietimą. Na, svarbu ir vieta, kurioje esate. Jeigu mieste daug žmonių, tuomet nereikia varginti ir kviesti pagalbą. Vargu ar narkomanas jus puls, o jeigu tai ir įvyks, tikrai atsiras bent vienas žmogus, kuris apgins.

Priėjus narkomanui prie jūsų, panikuoti nereikia. Pagalvokite apie tai, jog jis irgi žmogus. Gal jis nori pagalbos? Svarbu pagalvoti, kaip elgtis. Turbūt ir taip aišku, jog reikia laikytis atstumo. Kuo labiau nutolęs narkomanas, tuo saugiau. Jeigu jis užduoda neaiškius klausimus, geriau po truputi nuo jo nueiti. Svarbu eiti link vietos, kur yra daug žmonių. Tai gali išgąsdinti narkomaną, todėl jis nepuls. Naudinga atsižvelgti į tai, kaip elgiasi narkomanas, kaip jis atrodo. Kartais išvengti nemalonių įvykių visiškai nesudėtinga, tačiau reikia elgtis atsargiai.

Nereikia konfliktuoti

Išvengti nesklandumų nesudėtinga, tačiau reikia suprasti, jog konfliktai su narkomanu tikrai nereikalingi. Jeigu narkomanas užduoda klausimus, atsakykite į juos, tačiau nekonfliktuokite, tiesiog bandykite eiti kur nors kitur. Svarbu elgtis atsargiai, jog būtų galima ramiai nueiti į saugią vietą ir paprašyti pagalbos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *