Kaip cituoti rašinyje?

Author:

Rašinį rašyti tikrai nelengva. Neretai sudėtinga ne dėstyti mintis, o jas pagrįsti. Rašinys tai ne nuomonių kratinys. Neretai rašiniai prastai vertinami vien dėl to, jog nuomonė yra nepagrįsta. Na, o koks geresnis būdas pagrįsti nuomonę, jeigu ne vertingomis citatomis. Visgi, kaip rašyti straipsnį ir įtraukti citatas? To tikrai mokėtės mokykloje. Na, o jeigu neatidžiai mokėtės arba pamiršote, šis straipsnis tikrai bus naudingas. Sužinosite ne tik apie tai, kaip įtraukti citatas, bet ir kada jas naudoti.

Citatos tinka ne visuomet

Norite, jog rašinys būtų pagrįstas ir įdomus? Tuomet citatos tikrai naudingos. Visgi, svarbu pastebėti, jog ne bet kuriame rašinyje citatos reikalingos. Kartais naudinga negalvoti apie tai, jog nuomonę reikia pagrįsti ir ne cituoti kitų. Juk nuomonę pagrįsti galima kitais būdais. Jeigu nerandate reikiamos citatos, geriau jos išvis nedėti. Geriau nedėti citatų nei įterpti citatas, kurios nevisiškai pagrindžia nuomonę. Citatos naudingos tuomet, kai reikia tekstą parašyti pagrįstai. Tai gali būti apie kokią nors įžymybę arba tiesiog apie kokius nors objektus. Tai gali būti ir knygos aprašymas, eilėraščio analizė. Citatos naudingos, tačiau itin svarbu rasti reikiamą citatą. Net ir radus reikiamą citatą, svarbu pasidomėti, kaip ją įtraukti į tekstą. Juk svarbu cituoti tik reikiamą dalį, o ne visą tekstą. Naudinga pagalvoti ir nuspręsti, kokia dalis bus tinkamiausia, tuomet pacituoti tekstą. Svarbu pagalvoti, kas tiktų, jog būtų galima cituoti lengvai ir greitai. Citavimas itin naudingas, kadangi galima patvirtinti, jog tekste nurodyti reikiama informacija.

Rašinio rašymas sudėtingas, todėl kartais naudinga ne tik įterpti citatą, bet ir pasidomėti žmogumi ar veikėju, kuris pasakė šią citatą. Neretai sudėtinga įterpti citatą. Kaip tai padaryti? Naudinga pasidomėti citatomis, jog būtų galima įterpti tai, kas reikalinga. Kartais reikia ne tik įterpti citatą, bet ir pridėti šiek tiek teksto. Tuomet galima naudingai ir greitai parašyti tekstą. Kartais svarbu neskubėti ir rasti reikiamą informaciją, jog rašinys būtų ne tik įdomus, bet ir informatyvus. Svarbu atidžiai rašyti, jog būtų galima gauti naudinga sąlygas. Kartais net ir pačio paprasčiausio teksto rašymas gali užtrukti, todėl naudinga atidžiai pasidomėti informacija ir tuomet rašyti rašinį. Svarbu neskubėti, tuomet bus lengviau parašyti rašinį. Cituoti lengva, tačiau svarbu žinoti, kaip tai padaryti. Kartais naudinga neskubėti, jog būtų galima talpinti reikiamą informaciją.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *