Kodėl verta aplankyti Kretos sąlą?

Author:

Kretos sala yra verta turistų dėmesio, nes joje beveik visus metus būna puikūs orai. Turistai įprastai šią salą pradeda lankyti balandžio mėnesį ir tai daro iki pat spalio mėnesio vidurio. Jeigu kas nors susidomėjo pigaus skrydžio į šią Graikijai priklausančią salą galimybe, tas tegul susisiekia su internetine įmone: https://skrendu.lt/lt/flights/countries/gr-keliones-i-graikija/chq-skrydziai-i-kreta-chanija.

Kuo stebina Kretos salos paplūdimiai ir Viduržemio jūros vanduo?

Kretos salos pakrančių ilgis viršija tūkstantį kilometrų, jose gausu vaizdingų įlankų ir paplūdimių, kuriuos kloja ne vien smėlis, bet ir spalvoti akmenėliai. O paplūdimių smėlis būna ne tik baltas ar geltonas, bet ir rožinės spalvos. Šią spalvą smėliui suteikia bangų į krantą skalaujamos koralinių rifų liekanos bei kriauklelės. Kitas Kretos salos stebuklas – tai neišpasakytai skaidrus ryškiai žydros spalvos ją supančios Viduržemio jūros vanduo. Dėl savo skaidrumo ir švarumo vanduo leidžia matyti net iki penkiasdešimties metrų jo gylio.

Kokį transportą rinktis viešint Kretos saloje?

Kretoje kuo puikiausiai galima naudotis ir viešuoju transportu, ir nuomotu automobiliu. Jei apsistojote venecijietiško stiliaus mieste Chanijoje ir norite gerai susipažinti su jo įdomybėmis, tada galite rinktis autobusų paslaugas. Jų judėjimo grafikai yra palankūs keliaujantiems. Tačiau jeigu į salą atvykote su šeima ir norite kuo daugiau pamatyti jos vietų, tada geriau nuomotis automobilį. Juo galėsite aplankyti ne tik skirtingus paplūdimius, bet ir įspūdingus senoviškus vienuolynus, kitus vertus dėmesio pastatus.

Ką reikėtų pamatyti Chanijos mieste?

Miestas akį patraukia savo siauromis gatvelėmis ir jas puošiančiais įvairiaspalviais pastatais. Čia yra gausu viduramžius menančių bažnyčių, įvairaus turinio muziejų ir kitokio istorinio Kretos paveldo. Šalia jūros krantinėje stūksančio švyturio galėsite grožėtis Osmanų imperijos laikus menančią Janisario mečetę, pastatytą septynioliktame šimtmetyje. Verta aplankyti ir Šv. Pranciškaus vienuolyne esantį archeologijos muziejų. Išvažiavę ir Chanijos miesto  pietų kryptimi pamatysite beveik pustrečio kilometro aukščio Gigilos kalną, nuo kurio viršūnės įspūdingai atsiveria Samarijos tarpeklis.

Ko reikėtų paragauti Kretoje?

Ypatingo dėmesio verti yra garsieji Kretos sūriai pagaminti iš ožkos arba avies pieno. Kas mėgsta skanėstus, tas būtinai turi paragauti sūrio pyragėlių, kurie susideda iš miežinio džiūvėsio, pamirkyto vandenyje arba alyvuogių aliejuje, ant jo viršaus tradiciškai uždedamas šaukštelis Kretos medaus. Delikatesų sąraše yra ir keptos sraigės. Jos apvoliojamos miltais ir po to kepamos aliejuje, dar pridedamas šaukštelis rozmarino. Šis kepinys tikrai sužavės išlavinto skonio gurmanus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *