Neteisėti antstolių veiksmai

Author:

5 neteisėti veiksmai, kurių antstoliai gali imtis prieš jus

Daugeliui žmonių antstolio apsilankymas kelia baimę. Taip yra todėl, kad tai gali būti tarsi bauginantis pokalbis, kurio metu būsite priversti atsakyti į asmeninius klausimus, pavyzdžiui, apie savo finansinę padėtį ir tai, kiek esate skolingi pagal neapmokėtas sąskaitas. Dėl to daugelis žmonių baiminasi, kad susitikimas su antstoliu baigsis tuo, kad jie bus uždaryti į kalėjimą arba jiems nutiks kitų baisių dalykų. Tačiau, nors svarbu būti atsargiems su antstoliais ir nesuteikti jiems per daug asmeninės informacijos, jie nesiekia jūsų sučiupti. Teismo antstolio apsilankymas reiškia, kad jis bando išieškoti pinigus, kuriuos esate kam nors skolingas, tačiau yra keletas dalykų, kurių, jei įmanoma, turėtumėte vengti bendraujant su jais.

Neteisėti antstolių veiksmai

Nemeluokite antstoliui

Nors geriausias būdas bendrauti su antstoliu – būti visiškai sąžiningam ir atviram, kai kurie žmonės jaučia poreikį meluoti apie tam tikrus dalykus. Neteisėti antstolių veiksmai. Nors neprivalote pateikti pernelyg daug informacijos apie savo finansinį ir asmeninį gyvenimą, taip pat nenorite meluoti antstoliui. Taip yra paprasčiausiai todėl, kad jei jiems meluosite, galite turėti daugiau problemų su įstatymu. Pavyzdžiui, jei antstolis išsiaiškins, kad melavote apie skolos sumą, jums gali būti pateikti kaltinimai baudžiamosiose bylose, įskaitant sukčiavimą ar net teisingumo vykdymo iškraipymą. Todėl geriausia būtų visiškai sąžiningai nurodyti skolos sumą, sumą, kurią galite grąžinti, ir turimą turtą.

Nesuteikite jiems daugiau informacijos, nei jie prašo

Kai antstolis atvyks į jūsų namus, jis norės su jumis pasikalbėti apie skolą, kurią esate skolingi, suteiks jums informacijos apie tai, kaip jis nori, kad grąžintumėte skolą, ir paprašys daugiau informacijos apie jūsų finansinę padėtį. Šio pokalbio metu galite jaustis spaudžiamas suteikti jiems daugiau informacijos, nei jiems leidžiama pagal įstatymą. Pavyzdžiui, galite manyti, kad antstolis prašo pateikti visą jūsų finansinę informaciją ir kad tai būtina, kad galėtų išieškoti skolą. Tačiau turėtumėte žinoti, kad šio proceso metu jus gina įstatymas ir kad galite atsisakyti suteikti antstoliui daugiau informacijos, nei jis prašo. Pavyzdžiui, jei antstolis prašo pateikti savo turto sąrašą, neprivalote to daryti. Arba, jei antstolis nori sužinoti jūsų atlyginimą ir kiek esate skolingas pagal kitas sąskaitas, jis teisėtai gali sužinoti tik bendrą jūsų skolos sumą.

Nemokėkite antstoliui jokių pinigų

Antstolio apsilankymo metu jums gali atrodyti, kad esate skolingas didelę pinigų sumą ir kad turite ją nedelsiant grąžinti. Tačiau neturėtumėte mokėti antstoliui jokių pinigų, kol nežinote, kad esate skolingi šiuos pinigus, kol jie teisėtai priklauso antstoliui ir kol antstolis nepateikė jums galiojančio mokėjimo nurodymo. Mokėjimo nurodymas – tai popieriaus lapas, kurį jums duos antstolis ir kuriuo suteikiamas leidimas sumokėti pinigus, kuriuos esate skolingas. Neteisėti antstolių veiksmai. Mokėjimo nurodymas gali būti išduotas dėl tam tikros pinigų sumos, taip pat dėl tam tikro asmens. Jei antstolis jums nurodo, kad turite sumokėti tam tikrą pinigų sumą, o jūs manote, kad tai nėra teisinga, galite jam pasakyti, kad ginčijate mokėjimo nurodymą.

Neteisėti antstolių veiksmai

Nenustokite mokėti sąskaitų, nebent antstolis jums liepė tai padaryti

Svarbu nepamiršti, kad skolą, kurią turite sumokėti pagal sąskaitas, vis tiek reikia sumokėti. Todėl, jei susitikote su antstoliu ir jis jums pasakė, kad turite sumokėti tam tikrą pinigų sumą, turėtumėte toliau mokėti sąskaitas. Tai reiškia, kad turėtumėte toliau mokėti už automobilio draudimą, dujas ir elektrą, vandenį, mobiliojo telefono sutartį, kredito kortelę, studijų paskolą ir kitas sąskaitas. Tačiau jei į jūsų namus ateina antstolis ir liepia nebemokėti sąskaitų, to daryti negalima. Taip yra todėl, kad antstolis lieps jums ką nors daryti tik tuo atveju, jei turės tam teisinį pagrindą. Jei antstolis liepia jums nutraukti sąskaitų apmokėjimą, tam turi būti pagrįsta priežastis. Pavyzdžiui, antstolis gali jums liepti nustoti mokėti sąskaitas, nes per ilgai užtrukote jas apmokėti ir jam reikia, kad įrodytumėte, jog stengiatės jas apmokėti.

Dėl antstolio apsilankymo nekeiskite savo įpročių ar elgesio

Daugeliui žmonių antstolio apsilankymas yra stresą keliantis ir sunkiai išgyvenamas dalykas. Dėl to žmonės dažnai jaučiasi taip, tarsi jiems reikėtų kaip nors keisti savo įpročius arba visiškai pakeisti savo gyvenimo būdą. Tačiau dėl antstolio apsilankymo neturėtumėte keisti savo įpročių ar elgesio. Jums nereikia nustoti bendrauti ar nustoti atostogauti. Nereikia valgyti nesveiko maisto ar nustoti lankytis sporto salėje. Nereikia keisti karjeros kelio, persikelti į kitą šalį ar atsikratyti savo augintinių. Jums reikia rasti būdą, kaip grąžinti skolą, kurią esate skolingi. Tai galima padaryti išleidžiant mažiau pinigų, įsidarbinant puse etato arba gaunant pagalbą iš draugų ir šeimos narių.

Prieš pradėdami kalbėtis su antstoliu, turėkite veiksmų planą

Kai antstolis atvyks į jūsų namus ir paklaus apie skolą, kurią esate skolingi, jūsų laukia sunkus pokalbis. Tačiau svarbu, kad turėtumėte veiksmų planą, kaip elgtis, kai taip nutiks. Geriausia, ką galite padaryti, tai išsaugoti ramybę ir išlikti kuo mandagesniems. Taip pat turėtumėte įsitikinti, kad paklausėte pas jus atvykusio asmens vardo, pavardės, telefono numerio ir įmonės pavadinimo. Neteisėti antstolių veiksmai. Tada galite paskambinti antstoliui ir pranešti, kad norite su juo susitarti dėl susitikimo, kad galėtumėte susitarti dėl skolos grąžinimo. Kaip matote, yra keletas dalykų, kurių turėtumėte vengti antstolio apsilankymo metu. Tačiau svarbu prisiminti, kad antstolis nesiekia jūsų sučiupti, jis tik bando išieškoti pinigus, kuriuos esate kam nors skolingi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *