Prašymas antstoliui dėl skolos mokėjimo dalimis pavyzdys

Author:

Kaip prašyti teismo įsakymo dėl skolos mokėjimo dalimis?

Teismo įsakymas gali būti naudingas būdas susigrąžinti skolą, jei negalite to padaryti kitu būdu. Pavyzdžiui, jei kas nors atsisako jums sumokėti, o jūs negalite sau leisti paduoti jį į teismą arba jis yra pagrindinis kito asmens globėjas, teismo įsakymas gali būti netinkamas. Tačiau daugelyje kitų situacijų teismo įsakymas yra geriausia išeitis. Teismo įsakymas taip pat gali padėti užkirsti kelią finansiniams sunkumams ateityje, uždrausdamas asmeniui prisiimti naujų skolų, kol nebus įvykdyti jo įsipareigojimai. Teismo įsakymas dėl dalinių mokėjimų leidžia atgauti pinigus per tam tikrą laiką, o ne visus iš karto. Norėdami tai gauti, kreipiatės dėl teismo įsakymo, kuriuo reikalaujama, kad skolininkas, t. y. asmuo, kuris yra jums skolingas, mokėtų jums pinigus dalimis kas mėnesį. Prašymas antstoliui dėl skolos mokėjimo dalimis pavyzdys. Prašyme taip pat gali būti prašoma nustatyti kitas sąlygas, pavyzdžiui: mokėti delspinigius už pavėluotus mokėjimus; reikalauti, kad skolininkas sumokėtų ir pagrindinę sumą, ir palūkanas; arba uždrausti skolininkui prisiimti naujas skolas, kol nebus įvykdyti jo įsipareigojimai. Atkreipkite dėmesį, kad net ir nustačius šias sąlygas, teismo įsakymo gavimas negarantuoja, kad skolininkas grąžins tai, ką jums skolingas. Svarstydami, ar gauti teismo įsakymą kaip alternatyvų skolos grąžinimo būdą ir kaip jį gauti, pirmiausia atsižvelkite į toliau nurodytus veiksnius:

Prašymas antstoliui dėl skolos mokėjimo dalimis pavyzdys

Kas yra skolininkas ir koks jo turtas?

Pirmiausia turėtumėte išsiaiškinti, kas yra skolininkas ir kokį turtą jis turi. Skolininko vardas, pavardė, adresas ir skolos suma paprastai būna nurodyti kvite arba sąskaitoje faktūroje. Jei nežinote skolininko vardo ir pavardės, galite pasinaudoti skolų išieškotojo pagalba ir jį surasti arba pasamdyti privatų detektyvą. Taip pat galite ieškoti informacijos viešuosiuose registruose, kad sužinotumėte, ar asmuo nėra nurodytas kaip kokio nors turto, pavyzdžiui, namo, savininkas ar dalinis savininkas. Galite išnagrinėti skolininko kredito ataskaitas, kad sužinotumėte jo ar jos finansinę padėtį ir ar asmuo turi kokių nors būsimų įsipareigojimų, kurie galėtų padėti jums atgauti skolą.

Ar yra kitų būdų susigrąžinti skolą?

Prieš kreipdamiesi dėl teismo įsakymo išdavimo, turėtumėte apsvarstyti kitus skolos išieškojimo būdus. Jei skola palyginti nedidelė, galite parašyti laišką su prašymu sumokėti. Jei skola didelė, galite kreiptis į skolų išieškojimo agentūrą, kad ši padėtų ją išieškoti. Jei esate tiekėju asmeniui, kuris atsisako jums sumokėti, galite nedelsdami imtis teisinių veiksmų, kad priverstumėte jį sumokėti. Prašymas antstoliui dėl skolos mokėjimo dalimis pavyzdys. Pasitelkę išieškojimo agentūrą galite atgauti pinigus, kuriuos skolininkas skolingas draudimo bendrovei arba vyriausybei. Jei skolininkas yra vyriausybė arba valdžios institucija, galite iškelti bylą, kad atgautumėte skolą.

Ar teismo įsakymas turės kokių nors kitų pasekmių?

Sužinokite, ar teismo įsakymas turės kokių nors kitų pasekmių. Pavyzdžiui, teismo įsakymas dėl arešto gali turėti neigiamą poveikį skolininko kredito reitingui.

Prašymas antstoliui dėl skolos mokėjimo dalimis pavyzdys

Ką įtraukti į prašymą?

Konkreti prašymo išduoti įsakymą formuluotė priklauso nuo skolos dydžio, skolininko turto ir kitų aplinkybių. Jei skolos suma yra nedidelė (mažesnė nei 5 000 USD), galite kreiptis į teismą dėl nedidelių ieškinių nagrinėjimo. Jei skola didesnė, tikriausiai turėsite kreiptis į Aukščiausiąjį teismą. Jei dėl skolos jau kreipėtės į teismą, galite prašyti išduoti vykdomąjį raštą dėl sprendimo vykdymo. Įsakymas dėl skolos išieškojimo dalimis retai išduodamas pirmąja instancija, todėl skolininkas paprastai užginčys jūsų prašymą. Jūsų prašyme turėtų būti išsamiai išdėstytos skolos aplinkybės ir faktai, kuriais grindžiamas jūsų reikalavimas. Jeigu skolininkas turi turto, turėtumėte pridėti turto, į kurį norėtumėte, kad teismas atsižvelgtų nagrinėdamas jūsų prašymą, aprašymą ir sąrašą. Naujosios Zelandijos teismų interneto svetainėje galite peržiūrėti įvairių rūšių teismo prašymų pavyzdžių.

Kaip pateikti prašymą išduoti įsakymą dėl skolos išieškojimo dalimis?

Prieš pateikdami prašymą išduoti įsakymą, įsitikinkite, kad suprantate teismo taisykles. Jei jūsų prašymas skirtas nagrinėjimui, turėsite sumokėti mokestį už prašymo pateikimą. Pateikę prašymą, gausite teismo pranešimą, kuriame bus nurodyta posėdžio data, laikas ir vieta. Kreipiantis dėl įsakymo pateikimo pranešimu apie paraišką yra mažiau formalumų. Tačiau mažiau tikėtina, kad prašymas pateikti pranešimą apie prašymą bus patenkintas, nei prašymas pateikti šaukimą į teismą. Jei kreipiatės pranešimu, turėsite pateikti teismui pranešimą ir kitus dokumentus bei įteikti juos skolininkui. Dokumentus galite pateikti ir įteikti artimiausiame teisme. Dauguma teismų suteikia galimybę dokumentus pateikti internetu. Jei negalite pateikti dokumentų internetu, galite raštu kreiptis į teismą ir prašyti, kad jums būtų suteiktas specialus leidimas pateikti dokumentus asmeniškai. Turėsite sumokėti dokumentų pateikimo mokestį. Prašymas antstoliui dėl skolos mokėjimo dalimis pavyzdys. Teismas grąžins jūsų dokumentus su dokumentų pateikimo kvitu. Tuomet turite įteikti dokumentus skolininkui iki nurodytos datos. Jei skolininkas nepateiks prieštaravimo pranešimo, tikriausiai gausite teismo įsakymą. Priešingu atveju teisėjas gali priimti sprendimą po posėdžio.

Kiti galimi skolos išieškojimo būdai

Skolas galite susigrąžinti ir kitais būdais. Kai kuriais atvejais skolos užtikrinimui galite panaudoti skolininko turtą. Dažniausi skolos išieškojimo būdai yra šie: turto perėmimas, darbo užmokesčio areštas ir kito turto areštas. Jei esate skolingas pagal sutartį, galite pasinaudoti Rangovo atleidimo įstatymu, kad gautumėte tai, kas jums priklauso. Vartotojų garantijų įstatymas taip pat taikomas tam tikrų rūšių prekėms, kurias nusipirkote ir kurios vėliau pasirodė esančios nekokybiškos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *