Pagalba su antstoliais

Author:

Kaip elgtis su antstoliais: Patarimai, kurių reikia laikytis, jei susiduriate su teismo veiksmais: kaip elgtis su antstoliais

Kai negalite laiku apmokėti sąskaitų, tai vargina. Tačiau kreditorių ieškiniai teisme gali bet kada nutikti bet kam. Tai nėra smagu, bet, deja, tai yra pasekmė, kai nesugebate sumokėti skolų suėjus jų mokėjimo terminui. Deja, kreditorių teisminiai veiksmai gali apimti ir antstolio siuntimą paskui jus. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kas yra antstoliai, kaip jie gali būti aktyvuoti ir ką galite daryti, jei atsidūrėte tokioje situacijoje – juk visada yra kita išeitis. Laimei, yra daug paprastų dalykų, kuriuos galite padaryti, kad išvengtumėte teismo paskirto antstolio siuntimo paskui jus.

Pagalba su antstoliais

Kas yra antstolis?

Teismo antstolis yra teismo paskirtas asmuo, kuris vykdo su skolomis susijusius sprendimus. Jais gali naudotis kreditoriai, siekdami išieškoti skolininkų skolas. Dažniausiai antstoliai vykdo išieškojimą dėl negrąžintų paskolų arba teismo priteistų alimentų vaikams. Yra įvairių rūšių antstolių, tačiau dažniausiai pasitaikantys yra turto išieškojimo agentas ir teismo antstolis. Išieškojimo agentas dirba kreditoriui, kuris yra sudaręs sutartį su įmone, kuri specializuojasi skolų išieškojimo srityje. Jie turi teisę įsilaužti į jūsų namus ir net paimti jūsų automobilį, jei jis naudojamas kaip paskolos užstatas. Teismo antstolį siunčia teismas, kad jis vykdytų teismo sprendimą. Dažniausiai teismo antstoliai pasitelkiami siekiant išieškoti nesumokėtas teismo baudas, nesumokėtus alimentus ir nesumokėtus mokesčius.

Kada kreditorius gali pas jus atsiųsti antstolį?

Jei nesistengėte atsiskaityti su kreditoriumi arba praleidote mokėjimo terminą, jis gali nuspręsti imtis teisinių veiksmų prieš jus. Jei kreditorius nuspręs imtis teisinių veiksmų prieš jus, jis išsiųs jums laišką, kuriame bus nurodyta išsami informacija apie skolos sumą ir informacija apie tai, kada ir kur vyks teismo procesas. Jei neatvyksite į teismą, prieš jus bus priimtas sprendimas už akių. Tai reiškia, kad pralaimėsite bylą nepateikę nė vieno argumento. Jei atvyksite į teismo posėdį, turėsite galimybę apsiginti nuo kreditoriaus reikalavimo. Jei laimėsite, skola bus pašalinta iš jūsų kredito ataskaitos. Jei bylą pralaimėsite, teisėjas priims sprendimą jūsų atžvilgiu. Šiame sprendime bus nurodytas terminas, iki kada turite grąžinti skolą kreditoriui.

Teisės, kai antstolis kreipiasi į teismą

Yra kelios pagrindinės teisės, kurias turite, kai antstolis paskirtas išieškoti teismo sprendimą jūsų atžvilgiu. Pirmoji yra teisė žinoti, dėl ko priimtas teismo sprendimas. Kreditorius šią informaciją turėjo įtraukti į pirminę teismo nutartį, tačiau jūs turėtumėte peržiūrėti nutartį ir įsitikinti, kad ji yra tiksli. Antroji – teisė reikalauti, kad kreditorius sudarytų mokėjimo planą. Jei pateikiate prašymą, turėtumėte parašyti laišką kreditoriui ir teismo antstoliui. Būtinai nurodykite savo vardą, pavardę, adresą, skolos sumą ir teismo sprendimo datą. Atminkite, kad kreditorius suinteresuotas sudaryti su jumis mokėjimo planą. Tai padarius, jie galės greičiau išieškoti pinigus. Taip pat turėtumėte būti atsargūs ir nesutikti su mokėjimo planu, kuris viršija jūsų galimybes mokėti.

Pagalba su antstoliais

3 veiksmai, kurių reikia imtis, kai antstolis kreipiasi į teismą

Kai antstolis pasirodys prie jūsų durų su teismo nutartimi, turėsite tik kelias akimirkas nuspręsti, kaip elgtis. Jei nuspręsite užginčyti teismo nutartį, galite užsirašyti kelis dalykus, kuriuos reikėtų įsiminti: – Jei nesate tikri, dėl ko priimta teismo nutartis, paprašykite antstolio pateikti teismo nutarties kopiją. – Paprašykite kreditoriaus vardo, pavardės ir adreso – Tuomet galite išsiųsti laišką kreditoriui ir antstoliui, prašydami pateikti daugiau informacijos apie skolą. – Paprašykite laiko skolai sumokėti – Jei negalite sumokėti visos skolos iš karto, galite parašyti laišką ir paprašyti sudaryti mokėjimo planą. – Paprašykite įteikimo įrodymo – galite paprašyti antstolio pateikti įrodymą, kad jis jums įteikė teismo nutartį. Jei nuspręsite sutikti su mokėjimo planu, taip pat galite prašyti, kad mokėjimas būtų nuskaičiuojamas nuo jūsų banko sąskaitos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *