Skolos išieškojimas per antstolius

Author:

6 dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti apie skolas ir antstolius

Antstoliai dažnai vaizduojami kaip piktadariai – dažniausiai apie juos manoma, kad jie gali sulaikyti jūsų turtą, parduoti jį ir pasiimti gautus pinigus. Realiame gyvenime viskas yra daug sudėtingiau. Teismo antstoliai nėra banditai, kurie įsilaužia į namus ir vagia žmonių daiktus; iš tikrųjų jie labiau panašūs į skolų išieškotojus. Jų užduotis – priversti žmones sumokėti skolas ir teismo išlaidas. Skolos išieškojimas per antstolius. Tačiau ne visi sumoka skolą tada, kada turėtų. Teismo antstolius samdo tarybos ir kitos institucijos, kurios suteikia jiems teisinius įgaliojimus išieškoti nesumokėtus savivaldybės mokesčius (dar vadinamus vietiniais mokesčiais) arba būsto nuomos asociacijos įsiskolinimus. Jei laiku nesumokėsite, jūsų byla bus perduota antstolių įmonei, o ant jūsų durų bus pakabintas pranešimas, kuriame bus nurodyta, kada įvyks pirmasis vizitas. Be to, antstolį samdanti įmonė jums turėtų įteikti informacinį lapą apie apsilankymą.

Kokios yra dažniausios antstolių apsilankymo priežastys?

Dažniausios antstolių vizitų priežastys yra nesumokėti savivaldybės mokesčiai, nesumokėtos sąskaitos už dujas ar elektrą, nesumokėti automobilių stovėjimo bilietai, nesumokėtos kreditinių kortelių sąskaitos arba įsiskolinimai už paskolas. Antstoliai taip pat lankosi pas asmenis, kurie nesumoka pinigų, kuriuos jie yra skolingi kitoms bendrovėms, pavyzdžiui, bankams, komunalinių paslaugų teikėjams, būsto nuomotojams arba Vaikų išlaikymo tarnybai.

Skolos išieškojimas per antstolius

Antstolio teisės apsilankymo metu

Antstoliai gali patekti į jūsų būstą tik gavę teismo nutartį, kuria jiems leidžiama prievarta įeiti į jūsų būstą ir paimti jūsų daiktus. Teismo įsakymas išduodamas tik po to, kai neatsakote į antstolių bendrovės siunčiamus laiškus arba nesutinkate su mokėjimo planu. Antstoliai gali paimti jūsų daiktus tik informavę jus apie apsilankymą. Prieš įeidami jie turi palaukti, kol atidarysite duris. Jums atidarius duris, jie turi teisę įeiti į jūsų būstą ir paimti jūsų daiktus – net jei jūs su tuo nesutinkate. Antstoliai negali paimti tokių daiktų kaip patalynė, baldai, televizoriai ar šaldytuvai su šaldikliais. Antstoliai gali paimti tik daiktus, kurių vertė viršija 600 svarų sterlingų. Tačiau jie gali paimti tokius daiktus kaip jūsų automobilis ar kitas vertingas turtas.

Ką turėtumėte žinoti apie antstolių apsilankymus

Tarybos ir antstolių bendrovės privalo jus informuoti apie apsilankymą – jos privalo pranešti, kada jis įvyks ir kokiomis aplinkybėmis. Antstoliai gali patekti į jūsų namus tik tuo atveju, jei jūs juos įsileidžiate. Skolos išieškojimas per antstolius. Jei atsisakote atidaryti duris, jie negali įsilaužti. Tačiau jie gali likti jūsų nuosavybėje ir laukti, kol atidarysite duris. Antstolių bendrovės turi specialią formą, kurią reikia užpildyti prieš apsilankant namuose. Antstoliai privalo parodyti jums šią formą. Jei turite kokių nors klausimų dėl jos, turėtumėte paprašyti paaiškinimo. Teismo antstolių bendrovės taip pat privalo iškabinti ženklą, informuojantį visuomenę apie jų darbą. Jei turite kokių nors klausimų ar abejonių dėl apsilankymo, turėtumėte atsisakyti įsileisti antstolį ir paskambinti į bendrovę. Jei turite klausimų dėl apsilankymo, turėtumėte paprašyti paaiškinimo.

Skolos išieškojimas per antstolius

Kaip elgtis su antstolių vizitais?

Jei sulaukėte antstolio vizito, turėtumėte į jį laiku reaguoti. Taip pat visada turėtumėte išlikti mandagus ir ramus, net jei situacija atrodo nemaloni. Turėtumėte prisiminti, kad antstoliai nesiekia apsunkinti jūsų gyvenimo ar padaryti jį skausmingesnį, jie tiesiog atlieka savo darbą. Štai keletas dalykų, kuriuos turėtumėte daryti, jei jus aplankė antstolis:

Kas bus po antstolio vizito?

Po antstolio apsilankymo gausite laišką iš antstolių bendrovės. Laiškas bus išsiųstas paštu ir taip pat turėtų būti nusiųstas jūsų vietos tarybai. Laiške bus pateikta informacija apie antstolio paimtus daiktus ir jų vertę. Jame taip pat bus nurodyta suma, kurią turite sumokėti. Turėtumėte laiku atsakyti į laišką ir susitarti su antstolių bendrove dėl mokėjimo plano. Jei antstolių bendrovė atsisakys priimti mokėjimą, ji galės tik dar kartą apsilankyti jūsų namuose. Skolos išieškojimas per antstolius. Atminkite, kad antrasis jų apsilankymas gali būti varginantis ir varginantis labiau nei pirmasis – jie gali įsilaužti į jūsų namus ir išsivežti vertingiausius ir sentimentaliausius jūsų daiktus. Jei antstolių bendrovė jums siunčia laišką, o jūs į jį nereaguojate, jie gali imtis teisinių veiksmų ir paduoti jus į teismą. Jei teismas priima antstolių bendrovei palankų sprendimą, jie gali paimti jūsų turtą neprašydami jūsų sutikimo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *