Skolos pagal asmens kodą

Author:

Skolų identifikavimas pagal asmens identifikavimo numerį

Skaitmeniniame pasaulyje duomenys tampa vis labiau prieinami, o tai gali būti ir gerai, ir blogai. Geroji pusė yra ta, kad paslaugas ir informaciją internetu gauti lengviau nei bet kada anksčiau. Kita vertus, tai taip pat reiškia, kad didėja kibernetinio saugumo rizika. Pavyzdžiui, kas nors gali sužinoti jūsų asmens identifikavimo numerį (PIN) arba sąskaitos slaptažodį ir, pasinaudojęs šia informacija, be jūsų žinios paimti pinigus iš banko sąskaitos arba nuskaičiuoti išlaidas iš kredito kortelės. Jei finansams tvarkyti naudojate technologijas, svarbu imtis atsargumo priemonių, kad jūsų asmens identifikavimo numeris (PIN) arba sąskaitos slaptažodis nepatektų į svetimas rankas. Skolos pagal asmens kodą. O jei vis dėlto nutiktų taip, kad kas nors sužinotų vieną iš šių kodų ir dėl to sugebėtų patekti į jūsų finansines sąskaitas, geriausia apie tai žinoti iš anksto, kad galėtumėte kuo greičiau imtis veiksmų.

Skolos pagal asmens kodą

Žinokite, ko ieškoti

Jei kas nors kitas gali prisijungti prie jūsų finansinių sąskaitų, jis gali bandyti pasinaudoti jūsų informacija pirkiniams pirkti arba pinigams pervesti. Ar kas nors kitas prisijungė prie jūsų sąskaitų, galite sužinoti, jei sąskaitų išrašuose yra neįprastų operacijų. Dauguma žmonių pirmą kartą pastebi įtartiną veiklą, kai bandydami prisijungti prie savo sąskaitos gauna klaidos pranešimą arba neatpažįsta neseniai atliktos veiklos savo sąskaitoje (pvz., pinigų išėmimo ar įskaitymo, kurio neatliko). Jei pastebėjote bet kurią iš šių raudonų vėliavėlių, gali būti, kad jūsų sąskaita pažeista. Skolos pagal asmens kodą. Jei įtariate, kad kažkas prisijungė prie jūsų sąskaitų, pirmiausia turėtumėte patikrinti savo sąskaitų išrašus ir kredito ataskaitą. Taip pat galite stebėti neįprastą veiklą savo kredito ataskaitoje nustatę įspėjimus SMS žinutėmis.

Užšaldykite savo PIN kodą

Kai susikuriate naują paskyrą, tikriausiai reikės pasirinkti PIN kodą arba slaptažodį. Jei ilgesnį laiką nenaudosite PIN kodo arba slaptažodžio, bankas laikinai įšaldys sąskaitą. Tai vadinama “užrakinimu” arba “įšaldymu” ir gali būti gera idėja saugumo sumetimais. Jei į jūsų sąskaitą buvo įsilaužta, įšaldymas gali padėti užkirsti kelią įsilaužėliui patekti į jūsų sąskaitą. Įšaldžius sąskaitą, jūsų bus paprašyta nurodyti du paskutinius savo socialinio draudimo numerio skaitmenis ir tikslią gimimo datą, kad bankas galėtų patikrinti jūsų tapatybę. Svarbu prisiminti, kad nors įšaldymas yra gera idėja, jei turite pagrindo manyti, kad į jūsų sąskaitą buvo įsilaužta, tai gali būti ne pati geriausia išeitis, jei tiesiog pamiršote PIN kodą ir jums reikia prisijungti. Tokiu atveju įšaldymas apsunkins prieigą prie jūsų paskyros.

Užblokuokite savo kortelę

Jei įtariate, kad į jūsų kortelę buvo įsilaužta, galite susisiekti su banku arba kredito kortelių bendrove ir paprašyti, kad kortelė būtų “užrakinta”. Tai užkirs kelią bet kam, kas su jūsų kortele negalės pirkti ar išimti lėšų iš jūsų sąskaitos. Kai kurie bankai suteikia galimybę užrakinti kortelę nuotoliniu būdu, jei turite pagrindo manyti, kad į ją buvo kėsintasi. Tai gera galimybė, jei turite kortelę, kuria naudojatės retkarčiais, ir nenorite, kad ji būtų užblokuota ilgesniam laikui. Skolos pagal asmens kodą. Jei šia kortele naudojatės kasdieniams pirkiniams, galbūt geriau nueiti į banko skyrių ir užrakinti kortelę asmeniškai. Tokiu būdu galėsite iš karto gauti naują kortelę, o tai palengvins išlaidų valdymą, kol bus tiriama pirmoji kortelė.

Skolos pagal asmens kodą

Pakeiskite slaptažodį

Jei turite pagrindo manyti, kad į jūsų sąskaitą buvo įsilaužta, svarbu kuo greičiau pakeisti slaptažodį. Jei tą patį slaptažodį naudojate kelioms paskyroms, pakeiskite juos visus, kad įsilaužėlis negalėtų vienu metu prisijungti prie kelių paskyrų. Taip pat galite apsvarstyti galimybę nustatyti dviejų veiksnių autentifikavimą savo internetinėse paskyrose. Tai saugumo funkcija, kurią naudojant be įprasto slaptažodžio reikia įvesti specialų kodą. Tai gali būti ypač naudinga, jei tą patį slaptažodį naudojate kelioms paskyroms.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *