Žieminės padangos

Author:

Kaip pasirinkti geriausias žiemines padangas savo automobiliui

Žiemos įkarštyje jautiesi kaip vienintelis žemėje likęs padaras. Tačiau automobilių savininkai žino, kad nesvarbu, koks šaltis lauke, jūsų automobilyje viskas bus daug pakenčiamesnis. Štai kodėl turime žiemines padangas. Šios padangos specialiai sukurtos naudoti snieguotomis ar apledėjusiomis sąlygomis; jos užtikrina didesnį sukibimą ir mažesnį padangų nusidėvėjimą ilgesnį laiką. Žieminės padangos. Kadangi ne visi šiuo laikotarpiu galės apsilankyti vietiniame autoservise ir nemokamai pasikeisti žiemines padangas, pateikiame viską, ką turite žinoti prieš eidami pirkti žieminių padangų.

Kas yra žieminės padangos?

Žieminės padangos – tai specialios padangos, naudojamos snieguotomis ar apledėjusiomis sąlygomis. Jos užtikrina didesnį sukibimą ir mažiau dėvisi ilgesnį laiką, todėl puikiai tinka vairuoti žiemą. Žieminės padangos šlapiu oru veikia kitaip nei sausu oru, todėl turėsite pritaikyti ir savo vairavimo stilių. Šios padangos specialiai sukurtos naudoti snieguotomis ar apledėjusiomis sąlygomis; jos ilgiau užtikrina didesnį sukibimą ir mažiau dėvisi. Kadangi šiuo laikotarpiu ne visi galės apsilankyti vietiniame autoservise, kad nemokamai pasikeistų žiemines padangas, pateikiame viską, ką reikia žinoti prieš perkant žiemines padangas.

Žieminės padangos
Žieminės padangos

Kaip veikia žieminės padangos?

Žieminėms padangoms naudojamas visam sezonui skirtas gumos mišinys, tačiau jos skirtos naudoti esant žemai temperatūrai. Guma yra sumaišyta su lakiu skysčiu, kuris, pakilus temperatūrai, praranda savo veiksmingumą. Sumažėjus temperatūrai gumos mišinys tampa kietesnis ir lankstesnis, todėl padangos geriau valdomos. Kai per karšta, guma suyra ir tampa elastingesnė, todėl padanga greičiau susidėvi. Žieminės padangos mišinys yra sumaišytas su lakiu skysčiu, kuris sumažėjus temperatūrai praranda savo veiksmingumą. Sumažėjus temperatūrai gumos mišinys tampa kietesnis ir lankstesnis, todėl padangos geriau valdomos. Kai per karšta, guma suyra ir tampa elastingesnė, todėl padanga labiau dėvisi.

Šokiruojantis faktas: nėra tokio dalyko kaip visasezonės padangos.

Viso sezono padangos yra mitas. Teisingai, nėra tokio dalyko kaip padanga, kurią galima naudoti visomis sąlygomis. Gamintojai teigia, kad jų padangas galima naudoti visomis sąlygomis, tačiau tiesa ta, kad jos geriausiai veikia tam tikromis oro sąlygomis. Dėl to, kaip jos sukonstruotos, esant šlapiai ar snieguotai dangai, jų sukibimas su kelio danga sumažėja, o tarnavimo laikas gerokai sutrumpėja. Žieminės padangos. Taigi prieš bėgdami pirkti visasezoninių padangų rinkinio, nepamirškite, kad sningant jų sukibimas bus mažesnis ir jos greičiau susidėvės

Geriausias žieminių padangų prekės ženklas

jei ieškote geriausio žieminių padangų prekės ženklo, rekomenduojame “Michelin”. Tai geriausią reputaciją turintis prekės ženklas, turintis didžiausią žieminių padangų pasirinkimą. Jei ieškote geriausio biudžetinių žieminių padangų prekės ženklo, rekomenduojame “Nokian”. Jų asortimente yra visasezoninių ir žieminių padangų, tinkančių daugeliui biudžetų. Jei ieškote žieminių padangų prekės ženklo, kuris yra palyginti naujas rinkoje, rekomenduojame “Hankook”. Tai vienas naujausių padangų gamintojų, turintis platų žieminių padangų asortimentą.

Padangų prekės ženklai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį

Jei ieškote žieminių padangų prekinio ženklo, jums bus malonu žinoti, kad galite rinktis iš daugelio. Vieni populiariausių žieminių padangų prekės ženklų yra visureigių padangos, pavyzdžiui, “Goodyear” ir “Dunlop”, ir visureigių padangos, pavyzdžiui, “Bridgestone”. Jei norite žieminių padangų, tinkamų važinėti ir žiemą, ir visais metų laikais, atkreipkite dėmesį į MICHELIN padangas. Jie siūlo padangas, turinčias žieminį ir vasarinį mišinį, specialiai sukurtą veikti ir sausomis, ir drėgnomis oro sąlygomis.

Padangos dydis ir tipas

Žieminės padangos būna įvairių dydžių, o dažniausiai pasitaikantis dydis yra 225/60 R17. Žieminių padangų matmenys yra svarbūs, nes nuo jų priklauso atsarginės padangos dydis. Standartinei atsarginei padangai reikia bent 30 % didesnės padangos nei originalioji. Galite rasti žieminių padangų, tinkančių šių markių ir modelių transporto priemonėms: “Honda Fit”: 230/55R17 “Ford Fiesta”: 225/55R17 “Toyota Yaris”: 225/65R17 Volkswagen Golf: 225/65R17 “Chevrolet Spark”: 235/65R17 “Toyota Prius”: 235/65R17 Audi A1: 235/65R17

Kuriai transporto priemonei turėtumėte įsigyti geriausias žiemines padangas?

Jei vairuojate kompaktišką automobilį, pavyzdžiui, “Honda Fit”, “Ford Fiesta” arba “Toyota Yaris”, jums greičiausiai bus naudinga naudoti žiemines padangas. Kadangi šie automobiliai yra mažesni ir lengvesni už kitų markių ir modelių automobilius, važiuojant šlapiu oru jie yra labiau linkę į hidroplanavimą. Jei vairuojate vieną iš šių automobilių, žieminės padangos užtikrins geresnį sukibimą ir apsaugos automobilį nuo hidroplanavimo, taip pagerindamos jūsų vairavimo patirtį. Dar vienas geras pasirinkimas žieminėms padangoms – tai automobilis, kurio svorio centras yra žemai, pavyzdžiui, “Honda Fit” arba “Fiat 500”, kuriame hidroplanavimas yra labiau tikėtinas, nes svorio centras yra žemiau.

Kiek kainuoja geros kokybės žieminių padangų komplektas?

Į daugumą žieminių padangų montavimo paketų įeina žieminių padangų komplektas, centriniai dangteliai ir domkratas. Tai kainuoja nuo 500 iki 1 000 svarų sterlingų. Pavyzdžiui, “Hankook” žieminių padangų porą galima įsigyti už 430 svarų sterlingų, o “Michelin” žieminių padangų komplektas kainuos 340 svarų sterlingų už vieną padangą. Jei norite apsipirkti, palyginome žieminių padangų kainas keliose internetinėse padangų parduotuvėse. Nustatėme, kad “Pirelli” žieminės padangos yra ekonomiškiausias prekės ženklas – pora jų kainuoja 233,95 £. Jei jus domina žieminių padangų keitimo programa, dalyvaujančiuose autoservisuose galite gauti visiškai naują žieminių padangų komplektą už 40 svarų sterlingų. Jei jums reikia tik pakaitinio komplekto, kaina – 10 svarų sterlingų.

Santrauka

Žieminės padangos yra specialiai sukurtos naudoti snieguotomis ar apledėjusiomis sąlygomis; jos ilgiau užtikrina didesnį sukibimą ir mažiau dėvisi. Jos taip pat naudojamos kompaktiniuose automobiliuose, pavyzdžiui, “Volkswagen Golf” arba “Toyota Yaris”, kurie yra jautresni hidroplanavimui. Nusprendę, kokios žieminės padangos geriausiai tiks jūsų automobiliui, turite įsitikinti, kad jos yra tinkamo dydžio ir kad tai tinkamo prekės ženklo žieminės padangos. Nepamirškite tikrinti kelio ženklų, nurodančių sumažintą greitį, ir važiuodami žiemą vairuokite atsargiau. Jei turite klausimų apie žiemines padangas arba norite įsigyti žieminių padangų, būtinai apsilankykite vietiniame autoservise.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *