Žieminės padangos sezonas

Author:

Žieminės padangos: ką reikia žinoti prieš jas perkant

Sniegas krenta, dabar gruodis, ir žinote, ką tai reiškia? Laikas pirkti naujas žiemines padangas! Bet kokias? Tai priklauso nuo kelių skirtingų veiksnių. Pirmas dalykas, kurį turite žinoti prieš pirkdami žiemines padangas, yra tai, ar jūsų automobilis gali su jomis dirbti. Tai reiškia, kad reikia nustatyti, kokį svorį automobilis gali išlaikyti (praktiškai tai paprastai reiškia, kad reikia patikrinti automobilio keliamąją galią). Jei to nežinote, prieš pirkdami būtinai atlikite tyrimą. Nenorėtumėte, kad dėl to, jog iš anksto nepatikrinote, galiausiai tektų brangiai keisti padangas. Dabar, kai tai jau išsiaiškinome, pakalbėkime apie tai, kokių tipų padangų galima įsigyti važinėjant žiemą ir kokios padangos geriausiai tinka jūsų automobiliui. Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau!

Kokie yra skirtingi žieminių padangų tipai?

Šiais laikais yra daug skirtingų žieminių padangų. Labiausiai paplitę žieminių padangų tipai yra dygliuotos padangos, atsparios slidžiai kelio dangai, žieminės padangos ir visureigės padangos. Toliau išsamiai paaiškinami šių padangų tipų skirtumai. Prieš eidami pirkti žieminių padangų rinkinio savo automobiliui, turėtumėte žinoti šių padangų tipų skirtumus. Slidumui atsparios žieminės padangos – tai specialaus tipo žieminės padangos, kurios skirtos tam tikram kiekiui ant kelio esančio purvo ir ledo. Kadangi žiemos keliai dažnai būna šlapi ir slidūs, šios padangos yra sukurtos taip, kad galėtų susidoroti su tokio tipo žiemos kelių būkle. Šios padangos sukurtos taip, kad sumažintų hidroplanavimo riziką, kai automobilio padangos trumpam praranda sąlytį su keliu dėl po padangomis patekusio vandens. Paprastai jos nevažiuoja taip gerai kaip dygliuotos žieminės padangos, tačiau kai kuriais atvejais, kai nevažiuosite labai apsnigtu ar apledėjusiu keliu, jos vis tiek yra geras pasirinkimas. Dygliuotos žieminės padangos – tai žieminių padangų tipas, kai į gumos mišinį įterpti plieniniai dygliukai, užtikrinantys sukibimą su apledėjusiais ar apsnigtais keliais. Tai brangiausias žieminių padangų tipas, tačiau jos užtikrina geriausią sukibimą ir stabdymo savybes. Viso sezono padangos skirtos užtikrinti nuspėjamą valdymą bet kokiomis oro sąlygomis. Dauguma visasezoninių padangų yra sukurtos taip, kad būtų saugios važiuoti įprastomis žiemos sąlygomis sausais keliais. Daugumos visasezoninių padangų gumos mišinys taip pat pritaikytas lietaus ir tirpstančio sniego bei ledo poveikiui.

Kaip nustatyti, kokį svorį gali išlaikyti jūsų automobilis

Pirmiausia reikia nustatyti, kokį svorį gali išlaikyti jūsų automobilis. Tai gali atrodyti kvailas klausimas, bet iš tikrųjų jis labai svarbus! Jei nežinote, kokį svorį gali išlaikyti jūsų automobilis, gali tekti brangiai keisti žiemines padangas. Pirmiausia turite pasverti savo automobilį. Tai galite padaryti keliais skirtingais būdais. Automobilį galite pasverti doke, nešiojamuoju kietuoju disku, platforminėmis svarstyklėmis arba specialiomis automobilių svėrimo mašinomis. Kai turėsite automobilio svorį, turite žinoti, kiek automobilis gali atlaikyti. Paprastai tai reiškia, kad reikia išsiaiškinti, kokia yra automobilio vardinė keliamoji galia. Šį įvertinimą paprastai galite rasti savininko vadove arba ant automobilio lipduko. Sužinoję automobilio keliamąją galią, galite nustatyti, kiek svorio galite sutalpinti į automobilį. Paprastai tai daroma nustatant, kiek maišų su maisto produktais, lagaminų ar kitų daiktų galite sutalpinti į automobilį. Įsitikinkite, kad neperkraunate automobilio ir neviršijate vardinės automobilio talpos. Jei planuojate sutalpinti daugiau nei vardinė automobilio talpa, turėsite atsižvelgti į visų papildomų daiktų, kuriuos planuojate dėti į automobilį, svorį. Įsitikinkite, kad papildomas svoris neviršija vardinės automobilio talpos ir nesukels greitesnio automobilio pakabos ar vairo mechanizmo komponentų susidėvėjimo.

Žieminės padangos sezonas
Žieminės padangos sezonas

Kokio tipo padangos geriausiai tinka jūsų automobiliui?

Prieš pirkdami žiemines padangas, norėsite atidžiai pasidomėti šiuo klausimu. Norite rasti jūsų automobiliui tinkamiausias žiemines padangas. Tai reiškia, kad reikia atkreipti dėmesį į šiuos veiksnius: – padangų dydį, įskaitant šoninę sienelę, plotį ir kraštinių santykį. – Protektoriaus dizaino tipą ir gumos kokybę. – Gumos mišinio tipą arba savybes (pavyzdžiui, sukibimą ir nusidėvėjimą, bendrą sukibimą arba valdymą). – Ratų dydis, įskaitant poslinkį, plotį arba poslinkį ir plotį. – Ratų suvedimas, įskaitant posvyrį, posvyrį arba posvyrio nuokrypį. – Padangos vėžės būklė, įskaitant nusidėvėjimą, įpjovimus ir vėžės tipą. – Padangų būklė ir kiek likę protektoriaus.

Mišrios ar minkštos gumos padangos?

Du labiausiai paplitę žieminių padangų tipai yra dygliuotos ir slidžiai dangai atsparios žieminės padangos. Šių tipų padangos pasižymi labai skirtingomis savybėmis, todėl svarbu pasirinkti tinkamą savo automobiliui. Minkštos gumos padangos užtikrina gerą valdymą bet kokiomis sąlygomis, tačiau žiemą jos nėra puikios. Šios padangos žiemą gali sušlapti, be to, žiemą jos greitai dėvisi dėl padidėjusios trinties kelyje. Tai reiškia, kad jas reikės dažniau keisti, o ilgainiui jos kainuos brangiau dėl padidėjusių žieminių padangų keitimo išlaidų. Kietosios gumos padangų mišinys yra daug kietesnis, jos užtikrina geresnę trauką ir geresnį valdymą žiemą dėl mažesnio pasipriešinimo riedėjimui ir nusidėvėjimo žiemos sąlygomis. Be to, jos yra draudžiamos daugelyje vietovių, kuriose draudžiama naudoti protektoriaus nusidėvėjimą ir žaloti gatves.

Protektoriaus dizainas, dydis ir eksploatacinės savybės

Žieminių padangų protektoriaus dizainas, dydis ir gumos mišinio tipas atlieka svarbų vaidmenį. Priklausomai nuo to, kiek norite sužinoti apie žiemines padangas, galite rinktis dygliuotas arba slidžiai kelio dangai atsparias padangas. Jei nenorite per daug gilintis į žiemines padangas, galite rinktis dygliuotas žiemines padangas. Šių tipų žieminės padangos paprastai turi į gumą įterptą aštrių plieninių dyglių raštą. Jos užtikrina geriausią sukibimą su slidžiu paviršiumi, be to, daugelyje vietovių jos yra draudžiamos. Jei norite išsamiau susipažinti su žieminėmis padangomis, galite rinktis slidumui atsparias žiemines padangas. Šių tipų žieminių padangų gumos mišinys yra minkštesnis, o jų protektoriaus konstrukcijoje yra sukibimą slidžiomis sąlygomis didinančių griovelių.

Viso sezono ar oro sąlygoms jautrios padangos?

Žieminės padangos būna dviejų tipų: Viso sezono padangos ir oro sąlygoms jautrios žieminės padangos. Viso sezono žieminės padangos užtikrina nuspėjamą valdymą bet kokiomis sąlygomis ir paprastai yra saugios važiuojant įprastu žiemos režimu sausais keliais. Oro sąlygoms jautrios žieminės padangos skirtos nuspėjamam valdymui bet kokiomis sąlygomis, tačiau jų gumos mišinys taip pat pritaikytas lietaus ir tirpstančio sniego bei ledo poveikiui. Taip užtikrinama, kad neįstrigsite, kai lyja, tačiau joms taip pat būdinga didesnė rizika įstrigti sniege.

Šildomos padangos vairavimui žiemą?

Jei gyvenate ypač šaltame klimate arba žiema būna ypač smarki, galite apsvarstyti galimybę įsigyti šildomas žiemines padangas. Tokio tipo žieminės padangos skirtos padangos gumos mišiniui šildyti naudojant šilumos elementą. Dėl to žieminės padangos tampa atsparesnės sniegui ir plikledžiui. Be to, jos paprastai turi storesnį protektoriaus raštą, todėl geriau sukimba su slidžiu paviršiumi. Tai palyginti nauja žieminių padangų technologijos naujovė, ir ją galima naudoti tik keliuose automobilių modeliuose. Tai reiškia, kad rinkdamiesi šio tipo padangas turite būti atsargūs, nes jos montuojamos ne kiekviename automobilyje.

Žieminės padangos sezonas

Žiemines padangas turėtumėte apsvarstyti galimybę įsigyti kiekvienais metais. Jos ne tik puikiai tinka važiuoti sniegu, bet ir padeda jūsų automobiliui išlikti saugiam kelyje kitomis sąlygomis, pavyzdžiui, lyjant lietui ir esant ledui. Sprendžiant, kokias padangas pirkti, reikia nepamiršti kelių dalykų. Pirma, norėsite įsitikinti, kad jūsų automobilis kuo geriau atlaikys naujų padangų svorį. Antra, norėsite nuspręsti, kokio tipo žieminės padangos geriausiai tinka jūsų automobiliui. Yra keli skirtingi žieminių padangų tipai, todėl norėsite įsitikinti, kad pasirinkote savo automobiliui tinkamas padangas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *