Kada keičiamos žieminės padangos?

Author:

Kaip sužinoti, kada laikas keisti žiemines padangas

Žiemą vairuotojus užplūsta komforto banga. Lauke tvyrantis stingdantis šaltis paguodžia, kai susisupate po drabužių sluoksniais, o eismo nebuvimas reiškia, kad galite valandų valandas netrukdomai važiuoti automobiliu. Transporto priemonėms metas apsivilkti geriausią kostiumą – žiemines padangas. Kada keičiamos žieminės padangos? Taigi, kada turėtumėte keisti padangas? Pateikiame keletą naudingų patarimų, kad jūsų automobilis ir jo padangos galėtų mėgautis šiuo sezonu!

Kada geriausia keisti padangas?

Geriausias laikas keisti padangas priklauso nuo daugelio veiksnių, pavyzdžiui, oro sąlygų ir pačių padangų būklės. Jei gyvenate klimato zonoje, kurioje temperatūra svyruoja apie 0 °C, galite tikėtis, kad jūsų padangos dėvisi daug labiau nei esant šiltesnei temperatūrai. Taip yra dėl sumažėjusio sukibimo, todėl sumažėja sukibimas su kelio danga. Todėl žiemos mėnesiais norėsite keisti padangas, kad išvengtumėte tolesnės žalos. Padangas keiskite prieš pirmąjį sniegą ir atėjus pavasariui, tačiau tikėkitės, kad automobilio būklė bus geresnė, jei palauksite vasaros.

Pažinkite savo padangas

Vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos reikia padaryti, yra pažinti savo padangas. Geras būdas tai padaryti – susirasti savininko vadovą ir surasti informaciją apie savo padangas. Kada keičiamos žieminės padangos? Tai geras būdas sužinoti, kaip jūsų padangos skiriasi nuo kitų automobilių padangų. Išsamesnę apžiūrą galima atlikti atlikus ratų apžiūrą, kurios metu galima pamatyti ratlankių ir pačių padangų būklę.

Kada keičiamos žieminės padangos?
Kada keičiamos žieminės padangos?

Patikrinkite padangų slėgį

Padangų slėgį lengva laikyti savaime suprantamu dalyku. Tačiau šis nustatymas daugumoje automobilių kontroliuoja į padangą įpumpuojamo oro kiekį. Žinote, kad reikia patikrinti slėgį, kai jaučiate, kad važiuojate tarsi per šiaudelį. Tai yra optimalus slėgis jūsų padangoms, todėl įsitikinkite, kad jis yra tinkamas. Jei slėgis bus keliais svarais mažesnis, pradėsite pastebėti, kad sukibimas su kelio danga prastėja, o padangos labiau dėvisi. Jei slėgis bus keliais svarais didesnis, rizikuosite sprogti, o tai pavojingiau nei nepakankamai pripūstos padangos, nes jos labiau linkusios įsirėžti į kelią.

Stebėkite nusidėvėjimo požymius

Vienas pirmųjų padangų nusidėvėjimo požymių – sumažėjęs sukibimas su kelio danga. Jei važiuojate drėgnomis sąlygomis, galite pradėti slysti. Jei tai pastebėjote arba matote, kad iš padangų teka vanduo, turėtumėte patikrinti slėgį. Kada keičiamos žieminės padangos? Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į kitus nusidėvėjimo požymius, pavyzdžiui, iškilimus ar netolygų nusidėvėjimą. Pastebėję šiuos požymius, nuvežkite automobilį į vietinį autoservisą, kad jie būtų patikrinti ir sutvarkyti, nes jie gali rodyti didesnę problemą, kuri gali turėti įtakos jūsų saugumui.

Nepamirškite pasikeisti ir žibintų!

Viena svarbiausių žieminių padangų dalių yra žibintų komplektas. Juos būtina pakeisti, o kai kuriais atvejais reikia pakeisti ir komplekte esančią lemputę. Tačiau dauguma autoservisų to nedaro. Tai reiškia, kad vidury žiemos neturėtumėte būti pagauti be veikiančių žibintų. Įsitikinkite, kad susiradote žmogų, kuris gali pakeisti jūsų žibintus, ir nepamirškite lempučių.

Žieminės padangos tinka ne visiems automobiliams

Žieminės padangos skirtos žemai temperatūrai, todėl svarbu nepamiršti, kad jas gali tekti keisti vasarinėmis padangomis. Tai gera idėja daugumai automobilių, nes metų laikų kaita signalizuoja apie pasikeitusius orus, todėl galbūt norėsite pasikeisti ir padangas. Tačiau yra automobilių, kurių padangų žiemos mėnesiais keisti nereikėtų. Tai sportiniai automobiliai, visureigiai ir furgonai, kurie didžiąją laiko dalį praleidžia lauke. Taip yra todėl, kad jų padangos yra pritaikytos važiuoti dideliu greičiu ir su dideliu sukibimu pasižyminčiais paviršiais.

Kada keičiamos žieminės padangos?

Svarbu prisiminti, kad žiemos mėnesiais jūsų automobilio padangos labiau dėvisi. Taip yra todėl, kad lauke temperatūra yra daug žemesnė nei vasarą ir sukibimas su kelio danga yra mažesnis. Kada keičiamos žieminės padangos? Tai reiškia, kad padangas norėsite pasikeisti vos tik prasidėjus žiemos orams. Atsižvelgdami į šiuos patarimus, galite mėgautis sezonu su pasirinkta transporto priemone ir žinoti, kad darote viską, kas nuo jūsų priklauso, kad jas apsaugotumėte. Stebėkite, ar nėra nusidėvėjimo požymių, ir keiskite padangas, kol jos dar nėra per daug sugadintos, kad jas būtų galima keisti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *