Padangos žieminės r17

Author:

Svarbiausias žieminių padangų pirkimo vadovas: viskas, ką reikia žinoti!

Automobilio paruošimas žiemai yra svarbi sąlyga, kad automobilis sklandžiai veiktų visus metus. Nukritus temperatūrai ir atšalus orams, ruošiant automobilį žiemai reikia pakeisti keletą jo veikimo principų. Pavyzdžiui, reikia pakeisti ir savo vairavimo būdą. Kai šalta, vairuojate lėčiau, o tai reiškia, kad akceleratoriaus pedalą reikia spustelėti ir švelniai stabdyti kur kas svarbiau nei šiltuoju metų laiku. Padangos žieminės r17. Jei įmanoma, taip pat turėtumėte atnaujinti pakabą ir diferencialą: jie užtikrins geresnį sukibimą ir valdymą esant šlapiai kelio dangai. Gali būti, kad trumpą laiką galėsite nenaudoti senų padangų, tačiau jei ketinate jas naudoti ilgiau nei iki spalio mėnesio, tuomet jas reikia pakeisti, kol jos per daug nesusidėvėjo. Šiame straipsnyje paaiškiname viską, ką reikia žinoti apie tinkamų padangų pasirinkimą – nuo tokių veiksnių kaip transporto priemonės svoris ir greičio kategorijos iki skirtingų protektoriaus raštų ir kainų. Smagaus skaitymo!

Ką reikia žinoti prieš renkantis žiemines padangas?

Vairavimas žiemos sąlygomis kelia nemažai iššūkių, kuriuos galima greitai įveikti pasirinkus tinkamą įrangą. Tarp jų – skirtingas vairavimo stilius, pritaikytas prie sąlygų, lėtesnis ir atsargesnis važiavimas, nereikalingų greičio nelygumų ir duobių vengimas. Keičiasi ir pačios padangos – žieminės padangos paprastai turi kitokį protektoriaus raštą, palyginti su vasarinėmis padangomis, kurios yra standartinė daugumos automobilių įranga. Tai reiškia, kad taip pat reikėtų pakeisti pakabą, stabdžių trinkeles ir kitas dalis, kad jos atitiktų naujas sąlygas. Žieminės padangos geriausiai tinka toms klimato zonoms, kuriose bent šešis mėnesius per metus vyrauja žema temperatūra. Vasaros mėnesiais, net jei yra šalta, temperatūra nebūtinai turi būti žemesnė nei -10 °C. Kuo žemesnė temperatūra, tuo geresnės žieminės padangos. Kad padangos būtų kuo našesnės, taip pat reikia sureguliuoti pakabą, stabdžius ir kitas dalis, kad jos atitiktų naujas sąlygas.

Kuo skiriasi vasarinės ir žieminės padangos?

Vasarą norima, kad padangos kuo daugiau gumos sukibtų su keliu, o žiemą – kad guma mažiau priliptų prie kelio ir būtų geresnis sukibimas. Žieminių padangų guma yra mažiau lipni nei vasarinių padangų guma ir yra sukurta taip, kad žieminės padangos mažiau sukibtų su keliu. Vasarinės padangos gaminamos iš natūralaus kaučiuko, o žieminės – iš sintetinio kaučiuko. Natūralus kaučiukas gaunamas iš kaučiukmedžių ir turi daug priemaišų; sintetinis kaučiukas gaminamas cheminiu būdu, kaip žaliavą naudojant stiprias dujas. Padangos žieminės r17. Natūralus kaučiukas naudojamas daugelyje sričių dėl didesnio stiprumo ir elastingumo, todėl gumos padangos tinka įvairioms paskirtims, įskaitant transporto priemones. Kita vertus, sintetinis kaučiukas pasižymi didesniu stiprumu ir elastingumu, todėl jis labiau tinka tokioms reikmėms kaip automobilių padangos.

Kokios padangos turi įtakos transporto priemonės svoriui?

Prieš pirkdami žiemines padangas taip pat turėtumėte išsiaiškinti, kokios padangos turi įtakos jūsų transporto priemonės svoriui. Jei gale sumontuotos vasarinės padangos, o priekyje – žieminės, žieminių padangų svoris turės įtakos bendram transporto priemonės svoriui, todėl turėsite tai kompensuoti sumažindami bendrą transporto priemonės svorį. Norėdami nustatyti bendrą transporto priemonės svorį, pirmiausia turite nustatyti padangų svorį. Jei padangos yra vasarinės ir transporto priemonė taip pat turi vasarines padangas, bendras svoris yra 0. Į bendrą svorį taip pat įskaičiuojamas atsarginės padangos, bet kokių dviračių ar priedų ir kitų daiktų, kurie gali būti bagažinėje, svoris. Žiemai pritaikytos transporto priemonės bendram svoriui įtakos turės žieminių padangų svoris. Jei gale sumontuotos vasarinės padangos, bendram svoriui įtakos turės vasarinių padangų svoris, kuris bus 0. Jei priekyje sumontuotos žieminės padangos, į bendrą svorį taip pat bus įskaičiuotas 0 dėl padangų svorio.

Žieminių padangų greičio kategorijos

Viso sezono padangos – šias padangas rekomenduojama naudoti visais metų laikais, tačiau geriausiai jos veiks šiltesnėmis sąlygomis. Vasarinės padangos – šias padangas rekomenduojama naudoti šiltesnėmis, sausomis sąlygomis. Jos nėra geriausias pasirinkimas, jei važiuosite per sniegą ar lietų. Žieminės padangos – šias padangas reikėtų naudoti, kai temperatūra yra žemesnė nei 10 °C, taip pat reikėtų vengti važiuoti per lietų ar sniegą.

Padangos protektoriaus raštas turi įtakos jos eksploatacinėms savybėms

Padangos paprastai klasifikuojamos pagal greitį, kuriuo jos gali saugiai važiuoti. Padangos žieminės r17. Kiekviena greičio kategorija atitinka greičio diapazoną nuo 30 iki 85 km/h (20 iki 50 mylių per valandą). Pavyzdžiui, visureigė padanga, kurios greičio kategorija yra 100, saugiai važiuos nuo 30 iki 85 km/h greičiu (nuo 20 iki 50 mylių per valandą). Padangos protektoriaus raštas turi įtakos tam, kaip gerai ji veikia važiuojant tam tikru greičiu, ir paprastai vadinamas lameliniu raštu. Skirtingi lamelų raštai sukurti tam, kad padangos būtų geriau valdomos ir stabdomos šlapiuose žiemos keliuose.

Padangos žieminės r17
Padangos žieminės r17

Žieminių padangų sąnaudos ir kainos

Žieminių padangų kaina priklauso nuo padangų prekės ženklo ir tipo. Aukščiausios kokybės prekės ženklai paprastai kainuoja brangiau nei ne aukščiausios kokybės prekės ženklai. Jei perkate pakaitines padangas dabartiniam automobiliui, žieminių padangų kaina priklausys nuo automobilio modelio ir metų. Jei perkate naujas padangas, kaina priklausys nuo padangų tipo ir protektoriaus rašto.

Geriausi žieminių padangų prekių ženklai

Continental – “Continental” padangos yra skirtos važiuoti žiemą, jų lamelių raštas sukuria protektoriaus raštą, kuris mažiau sukimba su keliu. Šios padangos paprastai kainuoja apie 85 JAV dolerius. Continouring – “Continental” padangos, kurias galima naudoti ir žiemą, ir vasarą. Michelin” – “Michelin” padangos skirtos geresnėms eksploatacinėms savybėms žiemą. Šios padangos paprastai kainuoja apie 100 JAV dolerių.

Žieminių padangų saugos aspektai

Kai kurios žieminės padangos sukurtos siekiant užtikrinti didesnį saugumą, pavyzdžiui, padangos, pagamintos iš aukštųjų technologijų medžiagų arba turinčios protektoriaus raštą, kuris padeda išvengti hidroplanavimo. Atkreipkite dėmesį į perkamų padangų saugos aspektus.

Santrauka: Ar turėtumėte pirkti žiemines padangas?

Žieminių padangų naudojimas turi daug privalumų, įskaitant geresnį sukibimą su šlapia kelio danga, geresnį stabdymą ant apledėjusių kelių ir saugesnį vairavimą žiemos keliuose. Tačiau ne visos žieminės padangos yra pritaikytos važiuoti žiemos sąlygomis, todėl svarbu rinktis žiemines padangas, kurios skirtos važiuoti žiemą. Žieminės padangos sukurtos taip, kad užtikrintų geresnę trauką ir valdymą važiuojant šlapiais žiemos keliais. Padangos žieminės r17. Jos paprastai yra tylesnės nei vasarinės padangos ir geriau stabdo ant apledėjusių kelių. Važiuojant žiemos keliais kyla nemažai iššūkių: nuo mažesnio greičio ir atsargesnio vairavimo iki prastesnio matomumo dėl blogo matomumo. Naudodami žiemines padangas išvengsite daugelio šių iššūkių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *