Kaip carinė Rusija stengėsi rusinti Lietuvą?

Author:

Turbūt daugelis sutiktų su tuo, jog Lietuvai teko išgyventi nemažai. Nors Lietuva savo gyvenimą pradėjo kaip didinga šalis, reikia pripažinti, jog pastarieji šimtmečiai šiai šaliai tikrai buvo sudėtingi. Ateitų sudėtinga numatyti, gali būti, jog šalis vėl iškils. Lietuvai sunkiausi metai buvo tuomet, kai Rusija nusprendė ją užgrobti. Iki tol tik Lietuva didingai užimdavo kraštus. Turbūt pats skaudžiausias buvo pirmasis Lietuvos užimimas. To lietuviai dar buvo nepatyrę. Carinė Rusija tikrai žinojo, kaip priversti lietuvius paklusti. Daugelis laikėsi taisyklių, tačiau kai kurie visiškai nepakluso. Jiems turėtume dėkoti, jog turite savo šalį.

Ar Lietuvai kyla grėsmė?

Lietuva buvo užimta ne vieną kartą, todėl kai kuriems atrodo, jog grėsmė iki šiol išlieka. Būtų neracionalu teigti, jog grėsmės bijoti nereikia, kadangi pasaulyje vyrauja taika. Ar tikrai? Galima pastebėti, jog nemažai vyksta karų net ir šiuo metu, tad bijoti tikrai reikia. Lietuvai kyla tokia pat grėsmė, kaip ir bet kuriai kitai šaliai. Svarbu racionaliai bijoti ir palaikyti draugiškus santykius su kitomis šalimis. Tokiu atveju nereikės susidurti su nesklandumais. Reikia pripažinti, jog šalis pati kartais provokuoja kitus. Nedraugiški santykiai gali privesti prie okupavimo, todėl labai svarbu suprasti, jog yra šalių, kurios įtakingėsnės, todėl reikia prie jų taikytis ir derintis.

Ar Lietuvoje rusų kalba populiari?

Bijoti rusų tikrai nereikia. Užimti Lietuvą gali bet kuri šalis, tad baimė nepagrįsta. Lietuvai nekyla grėsmė, jog rusai vėl puls. Nereiškia, jog bet kuri kita šalis nesugalvos pultu. Nereikia prisiminti, kas buvo ir dėl to nuvertinti rusų kalbą. Reikia pripažinti, jog tai viena gražiausių kalbų, todėl mokytis rusų kalbą tikrai naudinga. Ką jau kalbėti apie tai, jog rusų kalba padeda susikalbėti užsienyje. Tikrai nemanykite, jog Ukrainoje, Armėnijoje ar daugelyje kitų šalių susikalbėsite angliškai. Rusų kalba naudinga, todėl mokytis svarbu.

Kaip išmokti rusų kalbą?

Išmokti bet kurią kalbą tikrai nelengva. Visgi, lietuviai turi pranašumą mokantis rusų kalbą. Rusų kalba artima, todėl galima lengvai išmokti. Nors lietuvių kalba ne itin panaši į rusų, Lietuvoje daugelis kalba rusiškai, todėl lengva rasti žmogų, kuris padėtų mokytis. Rusų kalbą išmokti galima nesudėtinga, tačiau svarbu suprasti, jog išmoksite ne per dieną. Svarbu skirti pakankamai dėmesio ir mokytis. Naudinga rasti draugą ir mokytis kartu su juo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *