Nuo kada žieminės padangos

Author:

Žieminės padangos: kada ir kodėl jų reikia

Pirkdami naujas padangas turite atsižvelgti į daugybę veiksnių. Vienas iš jų, kuris gali atrodyti ne toks akivaizdus, yra oras. Nuo kada žieminės padangos. Nustatant, ar verta investuoti į naujas padangas, ar likti prie dabartinio komplekto, svarbu atkreipti dėmesį į ilgalaikes orų prognozes. Atsižvelgdami į tai, paaiškinsime viską, ką reikia žinoti apie žieminių padangų naudojimą skirtingais metų laikais ir sąlygomis, pradedant jų privalumais ir trūkumais ir baigiant idealiu metų laiku.

Kas yra žieminės padangos?

Žieminės padangos yra specialiai sukurtos žiemos sąlygoms. Jų gumos mišinys yra storesnis, todėl yra patvaresnis ir mažiau dėvisi. Dėl to jos daug geriau tinka važiuoti apledėjusiais, apsnigtais keliais.

Žiemines padangas gamina daug prekių ženklų, populiariausi iš jų – “Hankook”, “BF Goodrich” ir “Bridgestone”. Taip pat yra žiemai skirtų visureigių padangų, kurios skirtos naudoti šaltesnio klimato šalyse.

Šiose padangose taip pat naudojami specialūs gumos mišiniai, kurie yra atsparesni sniegui ir ledui. Kadangi žieminės padangos sukurtos taip, kad būtų saugesnės ir patvaresnės, jos taip pat yra brangesnės už įprastas visasezones padangas.

Žieminių padangų naudojimo privalumai

 • Patvaresnės: žieminės padangos yra patvaresnės ir tinkamesnės važiuoti žiemos sąlygomis. Jos taip pat mažiau linkusios dėvėti, todėl tarnauja ilgiau.
 • Geresnis sukibimas: žieminės padangos sukurtos taip, kad būtų geriau sukibusios su sniegu ir ledu, todėl jos užtikrina geresnį sukibimą. Jei važiuojate keliu, kuriame yra daug sniego, tai suteiks jums daugiau kontrolės.
 • Geresnis stabdymas: žieminės padangos paprastai pasižymi geresnėmis stabdymo savybėmis, nes yra patvaresnės ir mažiau linkusios dėvėtis. Tai reiškia, kad geriau stabdysite snieguotomis sąlygomis ir galėsite labiau pasitikėti stabdydami.
Closeup of car tires in winter morning

Žieminių padangų naudojimo trūkumai

 • Brangiai kainuoja: žieminės padangos skirtos ne tik šalčiui. Jos taip pat yra brangesnės ir brangiau keičiamos. Norint išvengti žalos, geriausia važiuoti atsargiai ir nedideliu greičiu.
 • Sunkesnės: žieminės padangos yra sunkesnės nei įprastos visureigės, todėl jos padidina pasipriešinimą riedėjimui ir turi įtakos degalų sąnaudoms.
 • Mažesnis degalų naudojimo efektyvumas: žieminės padangos yra mažiau efektyvios nei įprastos visureigės padangos, nes jos yra aerodinamiškesnės, todėl sunaudoja mažiau degalų.

Kaip žinoti, kada naudoti žiemines padangas?

Geriausias laikas važiuoti su žieminėmis padangomis yra tada, kai ant kelio yra sniego ir ledo. Tuomet sukibimas su kelio danga ir stabdymas bus geriausi. Nuo kada žieminės padangos. Daugeliu kitų metų laikų žiemines padangas galite naudoti tol, kol temperatūra yra žemesnė nei 10 °C.

Kai ant žemės yra sniego, žieminių padangų gumos mišinys yra patvaresnis ir tinkamesnis važiuoti keliu. Kylant temperatūrai ir tirpstant sniegui, gumos mišinys praranda gebėjimą atlaikyti kelio trintį. Todėl reikia persiauti vasarinėmis padangomis.

Kokios padangos geriausiai tinka šiam sezonui?

Kiekvienam sezonui geriausios padangų markės pasirinkimas priklauso nuo orų prognozės. Jei numatoma daug lietaus, turėtumėte vengti visureigių padangų ir vietoj jų rinktis žiemines padangas.

Geriausias žiemos sezonui skirtas padangų prekės ženklas paprastai yra “Hankook” arba “BF Goodrich”. Šie prekių ženklai gamina padangas su storesniais gumos mišiniais, kurie yra atsparesni sniegui ir ledui.

Net jei orų prognozė nenumato gausaus sniego, geriausia naudoti žiemines padangas, o ne visureiges. Taip yra todėl, kad žieminės padangos sukurtos taip, kad atlaikytų gausų snygį, todėl jos tinka net jei šiek tiek lyja.

Padangų markės ir tipai skirtingiems metų laikams

Viso sezono padangos dažnai žymimos kaip vasarinės, žieminės arba visureigės padangos.

Vasarinės padangos skirtos naudoti šiltomis ir sausomis sąlygomis. Jos nėra tokios patvarios kaip žieminės padangos, todėl geriausia jas naudoti vasaros mėnesiais. Tuomet gumos mišinys labiausiai dėvisi.

Žieminės padangos skirtos važiuoti šaltomis, drėgnomis ir snieguotomis sąlygomis. Jos yra patvaresnės nei vasarinės padangos, todėl jas geriausia naudoti žiemos mėnesiais. Kylant temperatūrai, jos tampa mažiau patvarios, todėl jas geriausia naudoti vėsesniais mėnesiais.

Visureigių padangos skirtos važiuoti sausu, nelygiu paviršiumi, pavyzdžiui, purvinais keliais, žvyrkeliu ar neasfaltuota danga. Jas geriausia naudoti važiuojant bekele kaimo vietovėse arba neasfaltuotais keliais.

Padangų markės ir tipai skirtingiems metų laikams

Kaip sužinoti, ar mano padangos gali būti naudojamos žiemos sąlygomis?

Skirkite laiko ir apžiūrėkite savo padangų protektorių. Jei matote daug sniego, jūsų padangos yra pritaikytos tokioms oro sąlygoms. Jei matote daug sniego, jūsų padangos yra pritaikytos tokioms sąlygoms.

Jei jūsų padangų protektorius pažeistas, o ant gumos yra įpjovimų ar įpjovimų, turėtumėte nedelsdami jas pakeisti. Nuo kada žieminės padangos. Taip yra todėl, kad žieminės padangos skirtos atlaikyti gausų snygį.

Taip pat turėtumėte patikrinti atsarginės padangos protektorių. Jei jis turi nusidėvėjimo požymių, geriausia jį taip pat pakeisti. Taip yra todėl, kad žieminių padangų keitimas kainuoja brangiau ir jos nėra tokios patvarios kaip visureigės.

Kaip sužinoti, ar mano padangas galima naudoti žiemos sąlygomis?

Žieminės padangos skirtos naudoti žiemos sąlygomis. Tai reiškia, kad guma sukurta taip, kad atlaikytų gausų snygį ir ledą.

Jei jūsų padangos skirtos žiemai, ant padangos protektoriaus bus simbolis po raide P. Prie šio simbolio bus skaičius, nurodantis gumos mišinio storį.

Kokios padangos geriausiai tinka šiam sezonui?

Pirkdami naujas padangas turite atsižvelgti į daugybę veiksnių. Vienas iš jų, kuris gali atrodyti ne toks akivaizdus, yra oras. Nustatant, ar verta investuoti į naujas padangas, ar likti prie dabartinio padangų komplekto, svarbu atsižvelgti į ilgalaikes orų prognozes.

Atsižvelgdami į tai, paaiškinsime viską, ką reikia žinoti apie žieminių padangų naudojimą skirtingais metų laikais ir skirtingomis sąlygomis, pradedant jų privalumais ir trūkumais ir baigiant idealiu metų laiku.

Žieminės padangos skirtos atlaikyti gausų snygį. Tai reiškia, kad jos skirtos atlaikyti gausų snygį, lietų, šlapdribą ir ledą. Jos taip pat sukurtos taip, kad atlaikytų intensyvų stabdymą ir užtikrintų geresnį sukibimą žiemos mėnesiais.

Žieminių padangų naudojimo privalumai

 • Patvaresnės: žieminės padangos yra patvaresnės ir tinkamesnės važiuoti žiemos sąlygomis. Jos taip pat mažiau linkusios dėvėti, todėl tarnauja ilgiau.
 • Geresnis sukibimas: žieminės padangos sukurtos taip, kad būtų geriau sukibusios su sniegu ir ledu, todėl jos užtikrina geresnį sukibimą. Jei važiuojate keliu, kuriame yra daug sniego, tai suteiks jums daugiau kontrolės.
 • Geresnis stabdymas: žieminės padangos paprastai pasižymi geresnėmis stabdymo savybėmis, nes yra patvaresnės ir mažiau dėvisi. Tai reiškia, kad geriau stabdysite snieguotomis sąlygomis ir galėsite labiau pasitikėti stabdydami.
 • Mažesnis pasipriešinimas riedėjimui: žieminės padangos yra aerodinamiškesnės, todėl sukelia mažesnį pasipriešinimą riedėjimui ir turi įtakos degalų sąnaudoms.
 • Patogesnis važiavimas: žieminės padangos sukurtos taip, kad būtų patogesnės. Taip yra todėl, kad jos patvaresnės ir užtikrina geresnį sukibimą.

Žieminių padangų naudojimo trūkumai

 • Brangesnės: žieminės padangos skirtos ne tik šalčiui. Jos taip pat yra brangesnės ir brangiau keičiamos. Nuo kada žieminės padangos. Norint išvengti žalos, geriausia važiuoti atsargiai ir nedideliu greičiu.
 • Sunkesnės: žieminės padangos yra sunkesnės nei įprastos visureigės, todėl jos padidina pasipriešinimą riedėjimui ir turi įtakos degalų sąnaudoms.
 • Mažesnis degalų naudojimo efektyvumas: žieminės padangos yra mažiau efektyvios, nes jos yra aerodinamiškesnės ir sunaudoja mažiau degalų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *