Žieminės dviračio padangos

Author:

Kokios yra geriausios žieminės padangos dviračiams?

Esate girdėję posakį: “Žiemą vairuokite lėtai. Žiemą vairuokite saugiai”? Taip yra todėl, kad žiemą sutemsta anksčiau nei anksčiau. O kai važiuojate tamsiu keliu, kai aplink nėra gatvių žibintų ar namų, kurių šviesa padėtų pasiekti kelionės tikslą, labiau tikėtina, kad būsite atsargesni ir suklysite. Be to, tikrai nepadeda ir tai, kad gausu ledo ir sniego. Nereikia nė sakyti, kad vairavimas tokiomis sąlygomis gali būti iššūkis, ypač jei su savimi turite ir dviratį. Vieni gali teigti, kad žiemą dviračiais važinėti nereikėtų, nes jie nėra pritaikyti šaltiems orams (be to, lauke jie ir taip ilgai neišsilaikytų), tačiau kiti gali prieštarauti, kad bent kartą juos reikėtų išvežti, kad su šiuo sezonu neatsisveikintume per anksti. Bet kuriuo atveju, jei gyvenate vietoje, kur žiemos trunka ilgiau nei įprastai, arba jūsų dviratis dėl savo svorio ir dydžio apribojimų ar dėl vietos trūkumo sandėliavimui bent du kartus per metus snieguotuoju metų laiku keliauja į garažą; tuomet tinkamų padangų pasirinkimas jūsų dviračiui gali būti esminis skirtumas tarp to, kas jums lengva ir sunku, bei to, kad jūsų transporto priemonė patikimai veiktų kiekvieną metų dieną.

Kokios yra geriausios žieminės padangos dviračiams?

Pirmiausia pakalbėsime apie vasarines (ir visasezones) padangas, nes būtent jas naudosite dažniausiai, be to, jos atliks geriausią darbą išlaikant dviračio stabilumą ir saugumą kelyje. Tada galite lengvai pratęsti gumos tarnavimo laiką, naudodami jas rečiau arba atlikdami techninę apžiūrą prieš pasibaigiant jų tarnavimo laikui. Taigi, kokios yra geriausios žieminės padangos dviračiams? Dabar apžvelgsime, kokios žieminės padangos geriausiai tinka kiekvienam sezonui ir transporto priemonės tipui, atsižvelgiant į tai, kiek kiekvieną jų pasirinkome į šaldytuvą.

Žieminės dviračio padangos
Žieminės dviračio padangos

Padangos ekstremaliai šaltam orui

Ekstremaliai šaltam orui skirtos žieminės padangos paprastai gaminamos iš gumos ir (arba) sintetinio mišinio. Guma yra patvari ir gerai atlaiko žemą temperatūrą, tačiau ji yra porėta, todėl greitai sugeria vandenį ir praranda oro slėgį. Žieminių padangų gumos mišiniai yra atsparūs žemai temperatūrai ir nesugeria vandens. Jos paprastai yra pigesnės už gumos padangų atitikmenis, tačiau gali sulėtinti dviračio veikimą, padidinti jo nusidėvėjimą ir degalų sąnaudas. Geriausios žieminės padangos, tinkančios ekstremaliai šaltam orui, yra pagamintos iš gumos arba sintetinio mišinio. Šios padangos yra atsparios žemai temperatūrai, nesugeria vandens ir pasižymi geru sukibimu. Šios padangos ekstremaliam šalčiui paprastai nėra pačios ekonomiškiausios ir gali turėti nedidelės įtakos motociklo eksploatacinėms savybėms. Šios padangos sukurtos taip, kad būtų atsparios žemesnei nei -40 °C temperatūrai, todėl jos idealiai tinka vietovėms, kuriose vyrauja žema temperatūra, pavyzdžiui, Kanadoje ir Aliaskoje. Trūkumas tas, kad šios padangos bus slidžios, kai bus šlapios arba apledėjusios, todėl jas naudoti žiemos keliuose bus mažiau saugu.

Padangos, skirtos vasarą važiuoti šaltu oru

Vasarinės padangos paprastai yra skirtos užtikrinti puikų sukibimą karštu oru, o esant žemai temperatūrai jos pradeda prarasti savo efektyvumą. Todėl jei gyvenate vietoje, kur žiemą būna žema temperatūra, vairuodami žiemą turėsite naudoti vasarines padangas. Vasarinės padangos paprastai gaminamos iš akyto gumos mišinio, kuris yra akytas ir, naudojant žemoje temperatūroje, nepasižymi tokiomis pačiomis eksploatacinėmis savybėmis. Geriausios žieminės padangos, skirtos važiuoti šaltu oru, yra vasarinės padangos, pagamintos iš gumos mišinio, kuris nukritus temperatūrai yra porėtas. Vasarinių padangų gumos mišinys yra atsparus žemai temperatūrai, todėl jos per greitai nesušąla ir nepraranda savo savybių esant dideliam šalčiui. Dėl to šios padangos yra tinkamos žieminėms padangoms, be to, jos gerai veikia ir vasarą, kai temperatūra yra aukštesnė. Vasarinės padangos pasižymi geromis stabdymo savybėmis, geru valdymu ir sukibimu su šlapia kelio danga, tačiau jos nėra atsparios susidūrimams.

Padangos sausoms ir snieguotoms sąlygoms

Geriausios žieminės padangos sausoms ir snieguotoms sąlygoms – tai vasarinės padangos, užtikrinančios pakankamą sukibimą sausomis sąlygomis ir turinčios gerai suprojektuotą protektoriaus dizainą, neleidžiantį joms per daug sukietėti ir trūkinėti iškritus sniegui. Kitas variantas – žieminės padangos, užtikrinančios gerą sukibimą šlapiomis ir snieguotomis sąlygomis. Vasarinės padangos, pagamintos iš gumos, yra geriausias pasirinkimas sausomis sąlygomis. Jos užtikrina puikų sukibimą sausomis sąlygomis, o dėl didelių kietumo rodiklių yra atsparios dideliam greičiui. Todėl jos puikiai tinka žieminėms padangoms sausomis sąlygomis. Esant šlapiai dangai ir sniegui, žieminės padangos yra geriausios, nes jos pasižymi geresnėmis sukibimo ir stabdymo savybėmis nei vasarinės padangos.

Žieminės dviračio padangos
Žieminės dviračio padangos

Sniego padangos

Sniego padangos sukurtos taip, kad turėtų aukštą sukibimo koeficientą apledėjusiais ir apsnigtais keliais. Jos paprastai gaminamos iš gumos ir (arba) plastiko mišinio. Jų protektoriaus raštas sukurtas taip, kad užtikrintų gerą sukibimą net ant ledo ir sniego. Žieminės padangos, pasižyminčios geriausiu sukibimu su sniegu ir ledu, yra dygliuotos žieminės padangos. Jos pagamintos iš gumos ir dyglių, kurie užtikrina daug geresnį sukibimą, kai keliai padengti ledu ir sniegu. Guminių dygliuotų padangų paprastai nerekomenduojama naudoti sausame kelyje, nes jos nėra labai patvarios. Daugumai žmonių geriausias pasirinkimas yra nedygliuotos žieminės padangos, t. y. žieminės padangos be dyglių. Taip yra todėl, kad gumines dygliuotas padangas paprastai rekomenduojama naudoti tik apledėjusiomis ir snieguotomis sąlygomis. Jei ant žemės yra mažiau nei du coliai sniego, galite naudoti padangą be dyglių.

Slidžios padangos – netinkamas pasirinkimas šlapiems ir apledėjusiems keliams

Paskutinis dalykas, kurio norite važiuodami žiemą, yra tai, kad jūsų dviračio padangos taptų slidžios, kai jie yra šlapi arba apledėję. Taip yra todėl, kad dėl to galite prarasti transporto priemonės kontrolę. Štai kodėl norite rinktis geriausias žiemines padangas, skirtas važiuoti šlapiu ir apledėjusiu keliu, nes jos sukurtos taip, kad sukibtų su keliu net ir tada, kai jis yra šlapias ar apledėjęs. Geriausias pasirinkimas važiuojant žiemą šlapiais ir apledėjusiais keliais – naudoti žiemines padangas, kurių protektorius turi griovelius. Šie grioveliai skirti vandeniui išsklaidyti, todėl jos netampa pernelyg slidžios. Tai galima padaryti įsitikinus, kad padangos kiaurymės yra tinkamai priveržtos.

Padangos visiems metų laikams

Dabar, kai jau žinote, kokios yra geriausios žieminės padangos kiekvienam sezonui, apžvelkime bendresnį požiūrį, kaip rasti geriausias padangas savo automobiliui. Pirmiausia išsiaiškinkite rekomenduojamą padangų slėgį savo transporto priemonėje. Ši informacija turėtų būti pateikta jūsų transporto priemonės naudojimo instrukcijoje; įskaitant rekomenduojamą slėgį šaltose padangose, rekomenduojamą slėgį šiltose padangose ir rekomenduojamą slėgį važiuojant sausais keliais. Tada pasitikslinkite rekomenduojamą transporto priemonės padangų dydį ir tipą. Štai kaip tai padaryti: Jei reikia pagalbos nustatant rekomenduojamą automobilio padangų dydį, jį galite rasti savininko vadove; arba galite pasinaudoti šia internetine padangų dydžio nustatymo priemone. Kalbant apie padangos tipą, norėsite įsitikinti, kad tai yra jūsų transporto priemonei tinkama padanga. Štai ką turėtumėte padaryti:

Koks yra tinkamas žieminių padangų slėgis?

Kaip minėta pirmiau, norėsite įsitikinti, kad padangos pripūstos tinkamu slėgiu. Jei to nepadarysite, gali sumažėti oro slėgis, o tai gali sugadinti padangą; arba net pradurti padangą. Be to, nepakankamai pripūstos padangos sunkiau sukimba su keliu, todėl galite prarasti kontrolę. Kaip sužinoti, ar jūsų padangos tinkamai pripūstos? Apskritai važiuodami turėtumėte jausti slėgį padangos protektoriuje. Jei protektoriuje nejaučiate slėgio, gali reikėti padangas pripūsti iš naujo.

Kokia yra tinkama vairavimo žiemą temperatūra?

Kaip minėjome pirmiau, svarbu pasirinkti tinkamą žieminę padangą savo automobiliui pagal rekomenduojamą slėgį; kartu su rekomenduojama temperatūra jūsų automobiliui. Šie du veiksniai turėtų padėti nustatyti, kokią padangą naudoti važiuojant žiemą. Kalbant apie rekomenduojamą temperatūrą, norėsite įsitikinti, kad jūsų padangų slėgis viršija mažiausią jūsų transporto priemonei rekomenduojamą temperatūrą. Pasiteiraukite gamintojo, koks turėtų būti rekomenduojamas temperatūros intervalas jūsų transporto priemonei, ir įsitikinkite, kad jūsų padangos yra aukštesnės už šią minimalią temperatūrą.

Koks yra tinkamas važiavimo greitis žiemą?

Tas pats pasakytina ir apie mažiausią greitį, kuriuo jūsų transporto priemonė gali važiuoti kelyje. Vėlgi, įsitikinkite, kad jūsų transporto priemonė žiemą važiuodama keliais neviršija šio greičio.

Kokios yra geriausios žieminės padangos?

Tikimės, kad šiame straipsnyje radote tai, ko ieškojote. Tikimės, kad dabar jau geriau žinote, į ką atkreipti dėmesį renkantis geriausias žiemines padangas savo transporto priemonei ir koks turėtų būti geriausias žieminių padangų slėgis jūsų transporto priemonei. Dabar, kai jau geriau suprantate šią temą, norėtume jums mesti iššūkį

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *