Padangos žieminės r16

Author:

5 patarimai, kaip įsigyti žiemines padangas

Kai tenka vairuoti žiemą, dauguma iš mūsų ne tik laukia, bet ir bijo vairavimo. Sezonas sparčiai artėja, o kartu su juo daug kartų padidėja tikimybė, kad teks vairuoti savo automobilį. Kuo šaltesnė temperatūra lauke ir kuo daugiau sniego susikaupia ant kelių, tuo ilgiau teks laukti, kol vėl galėsite išvažiuoti. Padangos žieminės r16. Kad būtų mažiau varginančių situacijų, svarbu, kad važiuodami tokiomis sąlygomis savo automobilį aprūpintumėte žieminėmis padangomis. Perskaitykite keletą naudingų patarimų, į ką atkreipti dėmesį perkant žiemines padangas, kaip dažnai turėtumėte jas keisti ir dar daugiau!

Ką reikia žinoti prieš perkant žiemines padangas?

Perkant žiemines padangas svarbu atsižvelgti į tai, kokiomis sąlygomis važiuosite. Norėdami nuspręsti, kiek laiko turi tarnauti jūsų padangos, galite pasinaudoti pirmiau pateiktais patarimais, tačiau svarbu nepamiršti, kad skirtingos transporto priemonės yra pritaikytos skirtingoms sąlygoms. Pavyzdžiui, jei vairuojate nedidelį visureigį, per trumpesnį laiką galėsite nuvažiuoti daug didesnį atstumą nei mažesniu automobiliu. Tai reiškia, kad didesnė tikimybė, jog įstrigsite sniego sangrūdoje arba užvažiuosite ant ledo luito. Norint to išvengti, svarbu išsiaiškinti, kiek sniego ir ledo yra keliuose ir kiek laiko, kaip prognozuojama, jo bus. Jei tai žinosite, galėsite atitinkamai pakoreguoti savo kelionę ir išlikti saugūs.

Žieminių padangų pagrindai

Žieminės padangos yra geriausias pasirinkimas, nes jos gali užtikrinti geresnį sukibimą snieguotomis sąlygomis nei vasarinės padangos. Žieminės padangos turi gumos mišinį, specialiai sukurtą veikti šaltomis sąlygomis. Tai reiškia, kad žieminės padangos gali užtikrinti geresnį sukibimą su ledu ir sniegu, todėl važiuojant tokiomis sąlygomis užtikrinamas reikiamas sukibimas ir valdymas. Padangos žieminės r16. Rinkdamiesi žiemines padangas, turite atsižvelgti į padangos plotį ir gumos tipą. Žieminės padangos turėtų būti platesnės, kad tokiomis sąlygomis būtų užtikrintas pakankamas sukibimas. Taip pat turėsite rinktis žiemos sąlygoms pritaikytas padangas. Paprastai tai reiškia, kad padangai naudojamas gumos mišinys, geriau užtikrinantis sukibimą esant žemai temperatūrai.

padangos žieminės r16
padangos žieminės r16

Tinkamo padangos dydžio pasirinkimas

Pasirinkti tinkamą padangos dydį žiemos sąlygoms – tai bandymų ir klaidų klausimas. Be dydžio (pločio ir skersmens), taip pat reikia atsižvelgti į pripūtimo slėgį. Taip yra todėl, kad oro slėgis padangose keičiasi mažėjant temperatūrai. Tai reiškia, kad esant tam tikrai temperatūrai (paprastai nuo -20 °C iki -25 °C) slėgį reikia reguliuoti, kad padangos būtų kontroliuojamos. Norint pasirinkti tinkamą dydį ir slėgį, geriausia išbandyti automobilį žiemą su uždėtomis padangomis, o vasarą – su nuleistomis padangomis. Taip galėsite išmatuoti, kiek padanga išleista iš oro. Taip pat galėsite tiksliau nustatyti tinkamą padangų dydį. Jei nesate tikri, geriausia rinktis padangų dydį, kuris yra artimas tinkamam. Tai reiškia, kad padanga bus šiek tiek didesnė arba šiek tiek mažesnė, tačiau vis tiek bus pakankamai sukibusi.

Reguliariai tikrinkite padangų slėgį

Nors svarbu įsitikinti, kad padangos pripūstos tinkamu slėgiu, taip pat labai svarbu nepamiršti jo reguliariai tikrinti. Pavyzdžiui, jei važiuojate sausu keliu, slėgio tikrinti dažnai nereikės. Tačiau važiuodami žiemą slėgį turėsite tikrinti kas kelias valandas, o jei kelias šlapias – dar greičiau. Taip yra todėl, kad slėgiui įtakos turi temperatūra ir padangų svoris. Tai reiškia, kad jei jį tikrinsite nereguliariai ir per mažą, gali būti, kad padanga bus pradurta. Kad galėtumėte patikrinti slėgį padangose, turite būti ant lygaus kelio, kur tai daryti saugu. Jei nesate tikri, kur tai yra, visada stebėkite kelią ir stebėkite, kas vyksta aplink jus. Kai būsite tokioje padėtyje, galite pasinaudoti toliau pateiktais patarimais, kaip patikrinti padangų slėgį: – nuimkite vieno iš ratų veržlę ir padėkite domkratą į reikiamą padėtį. – Uždėkite “Schrader” vožtuvą ant rato ir paspauskite žemyn taip, kad būtumėte bent už kelių centimetrų nuo vožtuvo. – Padangos žieminės r16. Padėkite ratą ant lygaus automobilio paviršiaus. – Dabar, laikydami vieną ranką ant automobilio, kita turėsite pasukti ratą, kad patikrintumėte slėgį. Jei slėgį tikrinsite oro kompresoriumi, turėsite atlikti šiuos veiksmus: – Išjunkite kompresorių ir atjunkite žarną. – Įjunkite kompresorių ir įsitikinkite, kad jis veikia visu pajėgumu. – Dabar uždėkite vožtuvą ant rato ir paspauskite žemyn. – Vieną ranką laikydami ant rato, stumkite vožtuvą link rato. – Po to užfiksuokite vožtuvo rodmenis.

Pirkite geriausią kainą, nebūtinai pigiausią prekės ženklą

Šiais laikais svarbu stebėti visko, ką perkame, kainas. Pirkdami žiemines padangas stenkitės pirkti iš patikimo pardavėjo. Tai nereiškia, kad turite pirkti iš brangiausio prekės ženklo, tačiau turėtumėte ieškoti patikimo ir gerą reputaciją turinčio mažmenininko. Tai reiškia, kad bus didesnė tikimybė, jog galėsite grąžinti padangas, jei jos jums netinka. Svarbu, kad rastumėte patikimą mažmenininką, ypač jei perkate žiemines padangas. Taip yra dėl to, kad daugeliu atvejų su jomis turėsite važinėti maždaug 5 mėnesius, kol jas bus galima pakeisti. Todėl svarbu, kad įsigytumėte žiemines padangas, kurios tarnaus visą kelią.

Nepamirškite, kad svarbiausia – saugumas

Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos reikia prisiminti perkant žiemines padangas, yra tai, kad turėtumėte pirkti saugiausias padangas, kokias tik galite rasti. Tai reiškia, kad visada turėtumėte ieškoti saugiausių padangų ir stengtis vengti pavojingesnių markių padangų. Norėdami tai padaryti, turėsite įsitikinti, kad visada perkate geriausią kainą, nebūtinai pigiausią prekės ženklą. Taip užtikrinsite, kad visada pirksite saugiausias žiemines padangas ir kad jos taip pat bus palyginti pigios.

Apibendrinimas

Kalbant apie važiavimą žiemą, svarbu savo automobilį aprūpinti žieminėmis padangomis. Jos yra labai svarbi vairavimo žiemą dalis, nes užtikrina geresnį sukibimą ir valdymą nei vasarinės padangos. Padangos žieminės r16. Naudodamiesi pirmiau pateiktais patarimais galite įsigyti saugiausias žiemines padangas, be to, palyginti pigiai. Tačiau taip pat svarbu nepamiršti, kad skirtingos transporto priemonės yra pritaikytos skirtingoms sąlygoms. Todėl turite žinoti, kokiomis sąlygomis važiuosite, ir atitinkamai pritaikyti savo kelionę, kad išliktumėte saugūs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *