Žieminės padangos r18

Author:

Kaip pirkti žiemines padangas: ką daryti ir ko nedaryti perkant padangas

Kai atšąla orai ir pradeda snigti, dauguma mūsų bijo minties, kad teks važiuoti sniegu. Nepriklausomai nuo to, ar jūsų automobilis turi visų varančiųjų ratų pavarą, ar ne, dauguma modelių turi specialų sniego režimą, kuris padeda saugiai susidoroti su slidžiomis sąlygomis. Žieminės padangos r18. Šiame straipsnyje nagrinėjama, ką reikia žinoti apie žieminių padangų pirkimą, įskaitant tai, kada reikėtų ir kada nereikėtų to daryti, ir kaip išsirinkti savo automobiliui tinkamas padangas. IŠVADOS

Kada pirkti žiemines padangas

Geriausias laikas keisti padangas – žiemos pradžioje, t. y. lapkričio-sausio mėnesiais. Tuomet iškrenta daugiausia likusio sniego, be to, bus didesnė potvynių rizika. Žieminės padangos r18. Tačiau svarbu patikrinti prognozę ir padangas pasikeisti, kai tik pastebėsite gausaus snygio požymių. Jei padangos bus bent kelių mėnesių senumo, taip pat sutaupysite pinigų, nes naujos padangos paprastai kainuoja daug brangiau nei padangų keitimas.

Kuo skiriasi vasarinės ir žieminės padangos?

Vasarinės padangos skirtos važinėti kelyje esant aukštesnei temperatūrai. Žieminės padangos tinkamos naudoti žiemą, kai temperatūra yra žemesnė nei vasarą. Žieminių padangų protektoriaus raštas su dygliukais sukurtas taip, kad sukibtų su keliu šaltu oru, tačiau nesukeltų didelių vibracijų, dėl kurių vairavimas gali būti mažiau patogus. Žieminės padangos taip pat turi storesnį gumos sluoksnį ant šoninių sienelių, kuris padeda lengviau apsaugoti padangas nuo susidėvėjimo.

Kam reikalingi padangų saugumo reitingai?

Svarbu žinoti savo žieminių padangų saugos reitingus ir suprasti, kuo jos skiriasi nuo vasarinių padangų. Padangos saugumo reitingas nustatomas pagal tai, kaip gerai ji sukimba su keliu esant šlapiai kelio dangai ir tam tikromis kitomis aplinkybėmis. Jei vidinė padangų pusė per daug nusidėvi, automobilio ratai gali užsiblokuoti. Jei taip nutiks vairuojant, galite prarasti automobilio kontrolę ir patekti į avariją. Kad žieminės padangos būtų įvertintos saugos kategorija, jos turi būti pritaikytos prie žemos temperatūros ir išlaikyti sukibimą su ledu ir sniegu. Žieminės padangos r18. Kai kurie padangų saugos reitingai nustatomi atsižvelgiant į šias sąlygas, o kiti – į kelio, kuriuo greičiausiai važiuosite, tipą. Taip pat svarbu nepamiršti, kad automobilio padangų slėgis turi didelę įtaką jo eksploatacinėms savybėms. Mažas padangų slėgis gali turėti įtakos jūsų padangų saugumo įvertinimui ir dėl to padangos gali prarasti sukibimą su keliu. Todėl svarbu palaikyti tinkamą padangų slėgį.

Kurių gamintojų padangos turi gerus saugumo reitingus?

Jei norite įsigyti žieminių padangų, jums gali būti įdomu sužinoti, kurie padangų prekių ženklai turi gerus saugumo reitingus. Geri prekių ženklai yra šie: “Goodyear”, “Hankook”, “Kumho”, “Michelin”, “Nankang”, “Uniroyal” ir kt.

Žieminės padangos r18
Žieminės padangos r18

Kaip patikrinti padangų saugumo reitingą?

Jei norite patikrinti savo žieminių padangų saugos įvertinimą, tai galite padaryti naudodamiesi automobilio padangų slėgio stebėjimo sistema (TPMS). Tai nedidelė lemputė prietaisų skydelyje, rodanti slėgį jūsų padangose. Jei viena iš padangų yra nepakankamai pripūsta, tai gali turėti įtakos jūsų saugumo įvertinimui. Todėl svarbu, kad slėgis visose jūsų padangose atitiktų standartus. Jei jūsų automobilio TPMS sistema yra sena arba sugedusi, taip pat turėtumėte patikrinti, ar ji rodo tinkamą slėgį. Taip pat galite įsigyti naują padangų slėgio stebėjimo sistemą, nes ji gali būti tikslesnė.

Kiek kainuoja žieminės padangos?

Žieminės padangos kainuoja brangiau nei vasarinės, nes jos skirtos žemai temperatūrai. Kainos taip pat skiriasi priklausomai nuo to, kur perkate padangas. Internetiniai padangų pardavėjai dažnai siūlo geriausius pasiūlymus.

Kaip išsirinkti savo automobiliui tinkamas žiemines padangas?

Jei norite įsigyti žiemines padangas, turite įvertinti gausaus snygio riziką savo vietovėje ir tikėtiną temperatūrą. Gausiai snigti gali nuo lapkričio pabaigos iki kovo pradžios, tačiau sniegas ant žemės retai kada išsilaiko ilgiau nei kelias dienas. Žieminės padangos r18. Geriausias būdas tai padaryti – apsilankyti pas vietinį padangų pardavėją ir apžiūrėti eksponuojamus automobilių padangų modelius. Taip galėsite sužinoti, kokių modelių automobilių padangos gali būti jūsų vietovėje. Jei turite tam tikro modelio automobilį, kuriuo važinėjate reguliariai, taip pat galite apsvarstyti galimybę įsigyti jam skirtas žiemines padangas.

Nepirkite tik todėl, kad tai žieminės padangos

Pirkti žiemines padangas vien dėl to, kad tai yra žieminės padangos, yra didelė pagunda. Nors svarbu pirkti žiemines padangas, taip pat svarbu nesiremti vien šiuo veiksniu. Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į žieminių padangų privalumus ir apsvarstyti žieminių padangų kainą, palyginti su kitais veiksniais. Jei turite pirkti žiemines padangas, turėtumėte ieškoti gerų žieminių padangų su aukštu saugumo įvertinimu. Kai kurie geri prekių ženklai yra “Goodyear”, “Hankook”, “Kumho”, “Michelin”, “Nankang” ir “Uniroyal”.

Žieminės padangos r18

Yra daugybė priežasčių, kodėl verta pirkti žiemines padangas, tačiau žiemos sąlygomis jos taip pat susijusios su rizika prarasti kontrolę kelyje. Jei perkate žiemines padangas, turėtumėte įsitikinti, kad jas naudoti saugu, taip pat turėtumėte kontroliuoti automobilio padangų slėgį. Jei laikysitės šių patarimų, turėtumėte išsirinkti žiemines padangas, kurias saugu naudoti ir kurios taip pat tinka jūsų automobiliui.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *