Žieminės padangos nuo kada

Author:

Kaip pasirinkti žiemines padangas: įsigykite savo automobiliui tinkamas padangas

Prasidėjus pavasariui daugelis vairuotojų pradeda galvoti apie automobilio padangų keitimą pagal sezoną. Nesvarbu, ar gyvenate šiaurės, ar pietų pusrutulio šalyje, patartina turėti šiam metų laikui pritaikytas padangas. Žieminės padangos nuo kada. Taip yra todėl, kad skirtingiems metų laikams būdingi saviti oro sąlygų ypatumai, kurie gali būti juntami padangose jau po kelių valandų važiavimo keliais su maža trintimi. Be to, priimant sprendimą, kokias padangas pirkti, reikėtų atsižvelgti į tai, kas laukia ateityje. Štai kaip išsirinkti žiemines padangas savo automobiliui:

Į ką atkreipti dėmesį perkant žiemines padangas

Jei norite įsigyti padangas, kurios būtų atsparios šalčiui, turite žinoti, į ką atkreipti dėmesį padangų produkto informacijoje. Tai svarbiausias žingsnis renkantis žiemines padangas. Visada pravartu patikrinti gamintojo rekomenduojamą slėgį padangose ir ratų plotį. Nepakankamai pripūstai padangai bus sunkiau išlaikyti sukibimą su keliu, todėl ji dažniau slysta ir yra didesnė tikimybė sprogti. Jei vairuojate nedidelį automobilį, gali būti net sunku išvažiuoti per sniego pusnis. Taip pat verta patikrinti, ar padangos protektoriaus raštas tinka sąlygoms, kuriomis važiuosite. Pavyzdžiui, turėtumėte vengti pirkti žiemines padangas, kurių svorio centras yra aukštai ir kurios nėra skirtos važiuoti sniegu ir ledu.

Kaip pasirinkti žiemines padangas savo automobiliui

Jei norite pasirinkti žiemines padangas savo automobiliui, turite įsitikinti, kad padangos yra tinkamos jūsų automobiliui. Tai reiškia, kad turėsite žinoti savo automobilio markę ir modelį, taip pat ratų skersmenį. Dauguma automobilių gamintojų šią informaciją pateikia instrukcijoje arba savo interneto svetainėje. Taip pat turėtumėte įsitikinti, kad perkamos padangos yra patvirtintos jūsų automobiliui. Tai reiškia, kad jos turi atitikti tam tikrus standartus, kurie užtikrina, kad jos būtų tinkamos naudoti kelyje. Be to, taip pat turėtumėte atsižvelgti į šalies kelių sąlygas ir informaciją apie oro sąlygas. Kai jau išsiaiškinsite, į ką atkreipti dėmesį, metas išsirinkti savo automobiliui tinkamas žiemines padangas. Žieminės padangos nuo kada. Pirmiausia reikia atsižvelgti į bendrą automobilio keliamąją galią. Gamintojo rekomenduojamas padangų slėgis turėtų padėti nustatyti tinkamą slėgį jūsų automobiliui. Tačiau taip pat turėtumėte būti atsargūs, kad neviršytumėte didžiausios padangų keliamosios galios. Jei planuojate važiuoti ilgus atstumus prastos būklės keliais, turėtumėte rinktis žiemines padangas su geriausiu sukibimu.

Žieminės padangos nuo kada
Žieminės padangos nuo kada

Kokio tipo padangas turėtumėte įsigyti?

Yra įvairių tipų padangų, atsižvelgiant į jų paskirtį ir naudojimo būdą. Turėtumėte žinoti, kokią trauką užtikrins jūsų žieminės padangos. Taip pat turėtumėte įsitikinti, kad padangas galite pasikeisti pradūrus. Tai suteiks jums galimybę pakeisti maršrutą ir išvengti įstrigimo viduryje niekur. Jei gyvenate regione, kuriame metų laikai yra priešingi nei jūsų šalyje, galite apsvarstyti galimybę įsigyti viso sezono padangas. Taip yra todėl, kad jas galėsite naudoti ištisus metus. Tačiau jei norite padangas keisti kas sezoną, tai galite daryti su visasezonėmis padangomis.

Patogus važiavimas su žieminėmis padangomis

Kad žieminės padangos duotų geriausius rezultatus, turite jas tinkamai prižiūrėti. Padangas reikėtų keisti bent kartą per metus arba kai protektorius nusidėvi iki 2 mm. Taip pat svarbu palaikyti padangų pripūtimo slėgį ir laikytis rekomenduojamų greičio bei apkrovos apribojimų. Žieminės padangos nuo kada. Štai kaip pasirinkti žiemines padangas savo automobiliui: – Venkite kelio bėrimų ir rūpinkitės, kad padangos būtų švarios. Tai reiškia, kad reikia keisti oro slėgį, sukti padangas ir plauti jas nuriebalinimo priemone. Jei nuolat nevalysite padangų, jos greitai pradės gesti ir taps sunkiai valdomos. – Patikrinkite padangų protektoriaus gylį. Pagal tai galima spręsti, kiek giliai į gumą yra nusidėvėjęs protektorius. Jei protektoriaus gylis mažesnis nei 2 mm, tai ženklas, kad padangos nėra tinkamai prižiūrimos ir jomis važiuoti nesaugu. – Palaikykite tolygų slėgį. Įsitikinkite, kad slėgis visose keturiose padangose yra vienodas.

Sąlygos, turinčios įtakos vasarinių ir žieminių padangų veikimui

Žiemą padangos praranda dalį sukibimo savybių dėl mažesnio oro slėgio ir tam tikrose vietovėse vyraujančio didelio šalčio. Be to, žiemą oro sudėtis yra tankesnė, o tai taip pat turi įtakos padangos sukibimui. Svarbu reguliuoti žieminių padangų slėgį pagal gamintojo rekomenduojamą oro slėgį. Padanga su rekomenduojamu slėgiu užtikrins geresnį sukibimą ekstremaliomis sąlygomis. Dar viena sąlyga, turinti įtakos padangų eksploatacinėms savybėms, yra vandens kiekis keliuose. Jei kelias yra šlapias, padangos sukibimas su keliu nukenčia, nes vanduo ant kelio sudaro sluoksnį, kuris sumažina padangos trintį. Jei norite, kad padangos veiktų optimaliai, geriausia vengti važiuoti lyjant lietui.

Padangų markės ir įvertinimai važiuojant žiemą

Yra daug padangų prekės ženklų, iš kurių galima rinktis, tačiau išsirinkti tinkamas padangas gali būti sudėtinga. Laimei, yra padangų prekės ženklų, kurie yra patvirtinti važiavimui žiemą ir turi geresnius eksploatacinių savybių žiemą įvertinimus. Pateikiame keletą patarimų, kokį padangų prekės ženklą pasirinkti: – Įsitikinkite, kad ant padangos šoninės sienelės nurodytas prekės ženklas. Žieminės padangos nuo kada. Taip yra dėl to, kad galima atsekti gamintoją ir galioja garantija. – Palyginkite padangų įvertinimus su žiemos važiavimo kategorijai priskiriamomis padangomis. – Įsitikinkite, kad padangos yra patvirtintos jūsų automobiliui. – Atsižvelkite į tai, kiek ant padangų likę protektoriaus.

Sąlygos, turinčios įtakos vasarinių ir žieminių padangų eksploatacinėms savybėms

Tai tik keletas veiksnių, turinčių įtakos vasarinių ir žieminių padangų eksploatacinėms savybėms. Svarbu būti informuotiems ir įsitikinti, kad jūsų padangos prižiūrimos tinkamai. Taip pat pravartu patikrinti, ar jūsų automobilis yra patvirtintas važiuoti žiemą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *