Kaip išsirinkti televizorių 2023m.: svarbiausi patarimai?

Author:

Šiandienos technologijų rinka stebina savo įvairove ir naujovėmis. Ne išimtis ir televizorių asortimentas. Šį prietaisą savo namuose turi kiekvienas ir dažniausiai net ne tame pačiame kambaryje. Taigi klausimą, kaip išsirinkti televizorių 2023m., galima laikyti aktualiu. Juo labiau kad rinkoje yra skirtingų gamintojų ir skirtingų specifikacijų bei parametrų prietaisų.

Tobulos formulės, kaip įsigyti tinkamą televizorių, nėra. Kaip ir su išmaniaisiais telefonais, negalima tiesiog pažvelgti į televizoriaus specifikaciją ir žinoti, kaip jis veiks. Ir net apžiūrėję televizorių salone nesuteiksite išsamios informacijos apie tai, kaip televizorius veiks jūsų namuose jūsų sąlygomis.

young woman watching television

Norėdami ne tik nepermokėti už televizorių, bet ir nusipirkti funkcionaliausią modelį, atitinkantį būtent jūsų kriterijus ir jūsų namus, turite atsižvelgti į keletą parametrų. Ne visais atvejais kainos klausimas bus pirmoje vietoje. Juk turite suprasti, kad už kokybišką ir funkcionalų televizorių reikia mokėti. Todėl, norėdami išsirinkti geriausią variantą savo namams, turite sužinoti pagrindines šiuolaikinių televizorių savybes ir patys nuspręsti, kurie techniniai parametrai jums ypač svarbūs.

Modern Living Room Interior With Smart Tv, Sofa, Floor Lamp And Potted Plant

Kad 2023m. galėtumėte teisingai pasirinkti televizorių, jums reikės atsižvelgti į toliau nurodytus techninius parametrus:

 • televizoriaus ekrano dydį.
 • Matricos ir foninio apšvietimo tipą.
 • Ekrano skiriamąją gebą.
 • Kontrastą.
 • Garso kokybę.
 • Jei tai išmanusis televizorius, kokia operacinė sistema įdiegta.
 • Ar modelyje įdiegtos papildomos funkcijos ir sąsajos.
 • Ekrano įstrižainė. Renkantis televizoriaus modelį, vieniems vartotojams svarbus gamintojas, kitiems – ekrano dydis. Televizoriaus dydis yra labai svarbus, nes jis turi įtakos bendram vaizdo suvokimui ir patogumui jį žiūrint. Vyrauja nuomonė, kad kuo didesnė televizoriaus arba ekrano įstrižainė, tuo geriau. Iš tikrųjų rinktis didesnę ekrano įstrižainę ne visada yra gera idėja. O kai kuriais atvejais tai gali sukelti regėjimo sutrikimų.

Renkantis televizoriaus įstrižainės dydį, reikėtų atsižvelgti į toliau nurodytus dalykus:

 • kur planuojate montuoti įrenginį.
 • Kokiu atstumu televizorius bus nuo žiūrovo.
 • Kambario dydį.
 • Kiekvienam televizoriui yra nustatyti rekomenduojami atstumai iki ekrano ir optimalūs žiūrėjimo kampai. Didžiausias pasinėrimas į tai, kas vyksta ekrane, yra tada, kai jūsų akys yra ekrano centre arba šiek tiek aukščiau jo, o ekranas užima 40 % jūsų regėjimo lauko. Pagal klasikinę formulę optimalus atstumas tarp jūsų akių ir ekrano turėtų būti maždaug 2,5-3 įstrižainės.

Pavyzdžiui, į 17 colių ekraną geriausia žiūrėti iš maždaug metro ar didesnio atstumo, o į 32 colių ekraną – iš 2,5 metro atstumo. Jei nuspręsite pasirinkti LG televizoriaus modelį su 70 arba 80 colių ekranu, pasiruoškite, kad atstumas nuo jūsų akių iki ekrano bus bent penki ar šeši metrai. Kiekvienas vartotojas renkasi įrangą pagal savo skonį. Labiausiai paplitę yra modeliai nuo 32 iki 55 colių.

Matricos tipas ir foninis apšvietimas. Svarbus dalykas renkantis televizorių savo namams 2023m. – pasirinkti matricos tipą. Nes nuo jo priklauso vaizdo kokybė ir net technikos kaina.

Šiuo metu rinkoje populiarūs televizorių ekranų tipai yra tokie matricų tipai kaip LCD / LED ir OLED /QLED. Dauguma televizorių turi LCD/LED matricą (LCD skydelius). Šiuose ekranuose LCD ekranui apšviesti naudojami šviesos diodai, todėl toks ir pavadinimas. Pirkdami LCD televizorių su LED foniniu apšvietimu, turite atsižvelgti į tai, kad apšviečiamas visas ekranas. Kai kuriuose naudojami skydeliai su šoniniu apšvietimu, kai šviesos diodai yra tik ekrano kraštuose.

Yra dviejų tipų LCD ekranų ir šviesos diodų foninis apšvietimas:

LCD televizoriaus foninis apšvietimas yra už matricos, atitinkamai tai leidžia užtikrinti tolygų apšvietimą visoje ekrano plokštumoje. Ši technologija taip pat sukuria aukštos kokybės vietinį užtamsinimą, naudojamą HDR režimu. Ši paslauga leidžia užtikrinti tikslesnį apšvietimą ir apskritai užtikrina kokybiškesnį spalvų perteikimą su daugiau detalių ekrano pikselių sąskaita. Anksčiau ši funkcija buvo prieinama tik aukščiausios klasės modeliuose, tačiau dabar ji taikoma ir biudžetiniams televizoriams.

Kraštinis šviesos diodas. šiuo atveju šviesos diodai išdėstyti palei paties ekrano kontūrą, dažniausiai kairėje ir dešinėje televizoriaus pusėje. Kvantiniai taškai, kurie prideda papildomą nanokristalinių taškų (pikselių) sluoksnį, leidžia atspindžio sistemai paskirstyti foninį apšvietimą visame ekrane ir sukurti ryškesnį ir spalvingesnį vaizdą. Ši technologija laikoma brangesne kainos požiūriu.

Dauguma gamintojų įsitikinę, kad LCD ir LED technologijos yra ateitis, todėl gamina daugiau televizorių su šia matrica. Šios technologijos privalumai:

 • Nebrangi kaina, palyginti su OLED.
 • Priimtinas storis ir maži matmenys.
 • Įprastas ekrano ryškumo lygis.

Kalbant apie OLED televizorius, tai viena pažangiausių technologijų tarp televizorių modelių. Šiuose televizoriuose vietoj LCD ekranų foninio apšvietimo naudojamas organinių šviesos diodų sluoksnis, kuris užtikrina gilią juodą spalvą ir neįtikėtiną kontrasto lygį. OLED televizorių galima įsigyti 4K ir 8K raiškos ir jie yra daug brangesni nei LCD televizoriai su LED apšvietimu.

OLED televizoriams nereikia papildomo foninio apšvietimo. Todėl šių televizorių gamintojas LG kuria kuo plonesnius modelius, pasižyminčius gilia juoda spalva.

Pagrindinis OLED skiriamasis bruožas nuo įprastų LED televizorių yra tas, kad kiekvienas pikselis gali būti apšviečiamas atskirai. Tai suteikia nemažai privalumų:

 • sodri juoda spalva.
 • Didelis ryškumas dėl kiekvieno savarankiškai šviečiančio pikselio.
 • Mažesnis televizoriaus storis, palyginti su LED.
 • Platūs žiūrėjimo kampai.
 • Atsparumas temperatūrai (darbinės temperatūros diapazonas nuo -40 iki +70 laipsnių Celsijaus).

OLED technologiją naudoja LG, o kitas Pietų Korėjos elektronikos gamintojas savo televizoriams naudoja QLED technologiją. Pagrindinis QLED ir OLED skirtumas yra tas, kad naudojamos nanodalelės, kurios, priklausomai nuo jų dydžio, veikiamos šviesos, gali skleisti skirtingas spalvas.

QLED pasižymi geru ryškumu, spalvų perteikimu ir dideliu energijos taupymu. Šiai technologijai taip pat būdingas įprastinis šviesos diodų foninis apšvietimas, dėl kurio nėra sodrios juodos spalvos. QLED televizorių modeliai taip pat bus storesni nei OLED.

Televizoriaus ekrano skiriamoji geba. Televizoriaus skiriamoji geba turi tiesioginės įtakos vaizdo aiškumui, neryškiems vaizdams ir iš dalies kontrasto lygiui. Kuo didesnė skiriamoji geba, tuo geriau. Šiuolaikiniai televizoriai turi keturių tipų skiriamąją gebą:

 • HD (1280×720 / 1366×768 taškų). Dažniausiai sutinkama nebrangiuose modeliuose arba mažos įstrižainės televizoriuose.

  Full HD (1920×1080 taškų). Įrenginiai su šia ekrano raiška yra labiausiai paplitę. Jų kaina yra prieinama, o vaizdo kokybė – vidutinė.

 • UHD 4K (4096×2160 / 3840×2160 taškų). 4K technologiją galima rasti modeliuose, kurių įstrižainė didesnė nei 32 coliai. Naudojant 4K raišką vaizdas bus kokybiškesnis, tačiau tokio televizoriaus kaina bus didesnė. 4K formatas užtikrina didžiausią vaizdo aiškumą.
 • UHD 8K (7680×4320 taškų). Moderniausios televizijos technologijos atstovas. Televizorių modelių, palaikančių 8K raišką, asortimentas nėra įvairus. Jų kaina bus didelė, todėl šie televizorių modeliai nėra patys prieinamiausi.

Kiti naudingi priedai:

 • Belaidžio interneto ryšio paslauga “Wi-Fi”.
 • “Bluetooth” ryšys, skirtas belaidžio ryšio su išmaniaisiais telefonais, nešiojamaisiais kompiuteriais, ausinėmis ir kitais prietaisais palaikymui.
 • HDR – išplėstinio dinaminio diapazono paslauga, kuria daugiausia galima naudotis 4K televizoriuose. Filmuose ir žaidimuose, kuriuose yra atitinkamas palaikymas, dėl jos vaizdas tampa kuo kontrastingesnis ir sodresnis, reguliuojant tam tikrų vaizdo sričių ryškumą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *