Žieminės padangos priekabai

Author:

3 veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant žiemines padangas priekabai

Vykdami į ilgą žiemą nenorėtumėte, kad jūsų priekaba liktų nuošalyje. Todėl svarbu priekabą aprūpinti žieminėmis padangomis. Priešingai nei vasarinės padangos, šios padangos skirtos snieguotiems keliams ir aplinkai. Žieminės padangos priekabai. Dėl to jos padeda sumažinti slydimą važiuojant posūkiuose ir stabdant, taip pat visada užtikrina sukibimą. Jei turite gerai aprūpintą garažą, bet jums vis tiek reikia papildomos pagalbos, susipažinkite su šiais trimis veiksniais, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti pirkdami žiemines priekabos padangas.

Žieminių padangų tipai

Žieminės padangos yra skirtos važinėti žiemą ir dar vadinamos universaliomis padangomis. Jos yra populiarus daugelio automobilių savininkų pasirinkimas, tačiau paprastai jų nerekomenduojama naudoti vasaros mėnesiais dėl sumažėjusių eksploatacinių savybių ir sukibimo. Žiemines padangas gamina daug gamintojų, dažniausiai pasitaikantys tipai yra šie: – Sniego padangos: griovelių ir protektoriaus gylio derinys, leidžiantis padangai sukibti su sniegu. Sniego padangos gali būti įvairaus protektoriaus laipsnio ir skirtingo pločio, kad atitiktų jūsų transporto priemonės dydį. – Viso sezono padangos: Viso sezono padangos, skirtos įvairioms oro sąlygoms, yra populiariausios žieminės padangos. Jas galima įsigyti įvairių dydžių, kad tiktų įvairioms transporto priemonėms. – Sniego padangos: šios padangos gali būti tik sniego arba su žieminiu gumos mišiniu, jos skirtos sukibti su sniegu, o ne su keliu.

Žieminės padangos priekabai
Žieminės padangos priekabai

Kelio svorio nustatymas

Važiuojamosios dalies svoris, dar vadinamas apkrovos indeksu, – tai svorio, kurį turi išlaikyti padanga, matavimas. Pirkdami žiemines padangas įsitikinkite, kad žinote, kokį didžiausią svorį gali išlaikyti padanga. Žieminės padangos priekabai. Padangos svoris paprastai būna pažymėtas ant padangos šoninės sienelės ir yra išreikštas skaičiumi nuo 51 iki 65. Kuo didesnis skaičius, tuo sunkesnę padangą galima vežti. Tačiau ne visos žieminės padangos yra vienodos. Vienos žieminės padangos skiriasi nuo kitų pagal tai, koks yra jų svoris. Yra keturi pagrindiniai protektoriaus svorio nustatymai: – Standartinis: Standartinis nustatymas yra tas, kurį dauguma gamintojų siūlo kaip standartinį savo žieminių padangų nustatymą. Tai nustatymas, kuris tinka vežti rekomenduojamą automobilio svorį. – Low (mažas): Low Trail Weight (mažas kelio svoris) – tai nustatymas, naudojamas žieminėms padangoms, kurios skirtos mažesnėms apkrovoms nei standartinis nustatymas. – Extra: Ypač maža kelio masė – tai žemiausias žieminėms padangoms taikomas nustatymas. Mažiausias šių padangų svoris paprastai yra 450 g. Jis skirtas didelio pravažumo transporto priemonėms, pavyzdžiui, furgonams ir sunkvežimiams. – Super: itin žemas – tai mažiausias galimas žieminių padangų nustatymas. Mažiausias šių padangų svoris paprastai yra 650 g. Tai skirta itin mažo judrumo transporto priemonėms, pavyzdžiui, autobusams ir sunkvežimiams.

Apkrovos indekso nustatymas

Padangos apkrovos indeksas – tai padangos gebėjimo išlaikyti tam tikrą svorį matas. Apkrovos indeksas yra skaičius nuo 1 iki 100, jis paprastai nurodomas ant padangos šoninės sienelės. Kuo didesnis skaičius, tuo geresnės padangos eksploatacinės savybės. Svarbu žinoti, kad apkrovos indeksas parodo, kokį svorį padanga gali saugiai išlaikyti važiuojant tam tikru greičiu. Kad geriau įsivaizduotumėte, kaip tai veikia, panagrinėkime keletą skaičių pavyzdžių. Tarkime, kad važiuojate automobiliu 60 kilometrų per valandą greičiu ir norite sužinoti, kokį svorį padanga gali saugiai išlaikyti važiuojant tokiu greičiu, tiesiog padalykite 60 iš padangos apkrovos indekso. Šiuo atveju 60 padalijus iš 100 gaunamas rezultatas 6. Tai reiškia, kad padanga gali saugiai išlaikyti iki 6 kartų didesnį automobilio svorį. Jei norėtumėte sužinoti, kokį svorį padanga gali saugiai išlaikyti važiuojant 100 km per valandą greičiu, tiesiog padalykite 100 iš padangos apkrovos indekso. Šiuo atveju 100 padalijus iš 100 gaunamas rezultatas 10. Tai reiškia, kad padanga gali saugiai išlaikyti iki 10 kartų didesnį automobilio svorį.

Greičio ribos nustatymas

Paskutinis veiksnys, į kurį turite atsižvelgti, yra greičio apribojimas kelyje, kuriuo važiuosite. Jei kelyje, kuriuo planuojate važiuoti, leistinas greitis yra mažesnis nei jūsų priekabos greitis, galite saugiai naudoti žiemines padangas. Jei kelyje, kuriuo ketinate važiuoti, leistinas greitis yra mažesnis nei maksimalus jūsų priekabos greitis, galite naudoti žiemines padangas. Žieminės padangos priekabai. Tai įprasta praktika daugelyje šalių, įskaitant Jungtines Amerikos Valstijas, Kanadą ir Australiją. Jei kelyje, kuriuo važiuosite, leistinas greitis yra toks pat arba didesnis nei jūsų priekabos greitis, turėtumėte naudoti vasarines padangas. Taip yra dėl to, kad vasarinių padangų greičio riba yra mažesnė nei žieminių padangų, o tai gali sukelti avariją, jei abi padangos važiuos keliu tuo pačiu metu.

Žieminės padangos priekabai

Žieminės padangos yra puiki investicija kiekvienam automobilio savininkui. Jos padeda prailginti padangų tarnavimo laiką, sumažina avarijų riziką ir pagerina bendrą degalų naudojimo efektyvumą. Įsitikinkite, kad perkate žiemines padangas, kurios yra pritaikytos maksimaliam jūsų priekabos svoriui ir kurių nustatymai atitinka jūsų priekabos svorį. Ir, žinoma, įsitikinkite, kad turite pakankamai degalų žiemos sezonui.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *